Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Mēru muižu cer uzturēt ar sabiedrības atbalstu

Biedrības “Mēru muižas attīstībai” valde (no kreisās – Uģis Ozoliņš, Alise Millere, Signe Boka, Rolands Boka, Varis Kondratjevs, klāt nav Jogitas Lucānes un Zigmunda Treisnera) jau izplānojusi pirmos darbus Mēru muižas ēkas saglabāšanai un attīstībai un laikrakstā “Ziemeļlatvija” seko līdzi, kā Mēru muižas uzturēšanu plāno Smiltenes novada pašvaldība. FOTO: ANDRA OZOLIŅA

Smiltenes novada biedrība “Mēru muižas attīstībai” uzsākusi ziedojumu vākšanu, lai iegūtu finansējumu Mēru muižas ēkas visu logu nomaiņai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savu artavu var dot ikviens, savu iespēju robežās pārskaitot naudu biedrības “Mēru muižas attīstībai” ziedojumu kontā.

Jau tagad ikviens, kurš vēlas, biedrības “Mēru muižas attīstībai” ziedojumu kontā var ieskaitīt ziedojumu Mēru muižas ēkas visu logu nomaiņai.

Uzņem jaunus biedrus

Pērn rudenī jau rakstījām, ka Smiltenes novada pašvaldības īpašums “Mēru muiža”, kas atrodas Bilskas pagasta Mēros, netiks pārdots izsolē, kā viena daļa novada deputātu sākotnēji bija iecerējusi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

9. oktobrī Smiltenes novada domes sēdē deputāti izskatīja lēmuma projektu par nekustamā īpašuma “Mēru muiža” atsavināšanas procedūras uzsākšanu jeb pārdošanu izsolē ar augšupejošu soli un izsoles noteikumu un izsoles sākumcenas – 313 000 eiro – apstiprināšanu. No sēdē klātesošajiem 13 deputātiem par šo lēmuma projektu balsoja četri, pret bija deviņi, līdz ar to lēmuma projekts par izsoli tika noraidīts. Smiltenes novada pašvaldība arī nolēma sadarboties ar vietējo kopienu, meklējot risinājumus, kā šo savu īpašumu veiksmīgi apsaimniekot, kā arī nolēma iznomāt Mēru muižas brīvās telpas, rīkojot nomas tiesību izsoli.

Rūpes par Mēru muižu sabiedriskā kārtā uzņēmusies nesen nodibinātā biedrība “Mēru muižas attīstībai”. Biedrība jau oficiāli reģistrēta Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā.

Aizvadītajā svētdienā, 25. februārī, notika biedrības valdes sapulce, tajā tika apspriesti biedrības mērķi, plānotie pasākumi, sadarbība ar Smiltenes novada pašvaldību un jaunu biedru uzņemšana biedrībā, informē biedrības “Mēru muižas attīstībai” valdes priekšsēdētāja Signe Boka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ja kāds vēlas būt par biedru šajā biedrībā, var droši sazināties ar ikvienu no mums, kuri darbojas biedrības valdē,” piebilst Signe Boka.

Biedrības “Mēru muižas attīstībai” valdē ir šīs biedrības dibinātāji: Signe Boka, Alise Millere, Rolands Boka, Jogita Lucāne, Zigmunds Treisners, Uģis Ozoliņš un Varis Kondratjevs.

Jau izlemts, ka 20. aprīlī – nedēļu pirms Latvijā rīkotās Lielās talkas – biedrība “Mēru muižas attīstībai” Mēru muižas parkā rīkos talku, kurā aicināts piedalīties ikviens interesents. Galvenais darbs būs lietus ūdens novadīšana no muižas ēkas pamatiem, bet ko darīt būs arī parka sakopšanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plānoti arī dažādi pasākumi Mēru muižā, to laikā ziedojumu kastītē varēs ziedot Mēru muižas attīstībai.

Joprojām aktuāla ir muižas jumta nomaiņa

Šonedēļ biedrības “Mēru muižas attīstībai” valdes pārstāvji tikās ar Smiltenes novada domes priekšsēdētāju Edgaru Avotiņu un pašvaldības amatpersonām, lai ieskicētu topošo sadarbības līgumu starp biedrību un pašvaldību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Līgums ir vajadzīgs, lai mēs (biedrība) drīkstētu ieguldīt sabiedrības saziedoto naudu pašvaldības īpašumā. Vienojāmies, ka pirmais, kam biedrība vāks ziedojumus, būs logu nomaiņa visai Mēru muižas ēkai. Sāksim ar pagrabu, kur logu rāmjiem jau gandrīz pirkstu var izdurt cauri. Logu nomaiņu varam veikt pakāpeniski, līdz ar to ziedotāji salīdzinoši ātri varēs redzēt rezultātu. Tā nebūtu, ja mēs vāktu ziedojumus visai muižas ēkas jumta nomaiņai, kam vajadzīgi 200 000 eiro, tādu summu var savākt tikai daudzu gadu garumā,” pieļauj Signe Boka.

“Ziemeļlatvija” jau rakstīja, ka Smiltenes novada pašvaldības 2024. gada pamatbudžetā ar deputātu balsu vairākumu netika iekļauti 200 000 eiro reģiona nozīmes kultūras pieminekļa “Mēru muiža” jumta remontam. No budžeta projekta tika izņemti arī 55 000 eiro jumta sliktākās daļas nomaiņai.

“Domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš šonedēļ ar mums notikušajā sarunā atzina, ka šogad tādu līdzekļu pašvaldībai nav, bet tomēr kaut kas būs jādomā. Pašvaldība saprotot, – ja jau tika pieņemts lēmums Mēru muižu paturēt savā īpašumā, tad nauda jāatrod, nevar atstāt ēku ar tekošu jumtu,” piebilst Signe Boka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenes novada pašvaldība marta nogalē vai aprīļa sākumā izsludinās kārtējo nomas tiesību izsoli Mēru muižas pagrabstāva telpām. Pirmajā izsolē uzvarēja Signes Bokas uzņēmums SIA “Ideju mākonis”, kas muižas pagrabstāvā 60 kvadrātmetru lielā platībā atvērs fotostudiju.

Otrajā izsolē piedalīsies biedrība “Mēru muižas attīstībai”, pretendējot uz vienas telpas nomu savām vajadzībām.

Viens no biedrības “Mēru muižas attīstībai” galvenajiem mērķiem ir sabiedriskā labuma darbība, kas vērsta uz Mēru muižas kompleksa saglabāšanu, restaurēšanu un uzturēšanu, labiekārtošanu, muižas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu, un priekšlikumu izstrāde muižas attīstībai.

Piemēram, biedrība jau izstrādā projektu par gājēju celiņa atjaunošanu muižas ēkas priekšpusē, plākšņu vietā ieklājot vēsturiskajam bruģim līdzīgu materiālu. Tāda iespēja ir, startējot Smiltenes novada biedrības “Abulas lauku partnerība” izsludinātajās aktivitātēs un saņemot Lauku atbalsta dienesta akceptu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.