Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Mēru muižas parkā notiks Dižkoku diena

www.vietas.lv

13. jūnijā Mēru muižā norisināsies vēl nebijis pasākums – Dižkoku diena “Dižozols lauka malā”. Pasākuma ietvaros ikvienam būs iespēja tikties ar Latvijas dižkoku pētniekiem, vides pazinējiem un speciālistiem. Tā laikā paredzēta Mēru dižkoka mērīšana, apdziedāšana, lasījumi, būs sarunas un diskusijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dižkoku dienas aktivitātes sāksies pulksten 11, sasveicinoties ar Mēru dižozolu – apdziedot tā spēku un dižumu kopā ar tradīciju kopu “Griezes” no kaimiņu novada – Valmieras.

Plānota arī dižozola atkārtota uzmērīšana ievērojamā dižkoku glābēja un pazinēja Gunta Eniņa vadībā, pārliecinoties, vai ozols joprojām ir ar Baltijas mērogā kuplāko vainagu.

Ap pulksten 12 varēs klausīties lekciju “Dižkoki Latvijas dabā un kultūrā”, kuru vadīs Nacionālā botāniskā dārza Dendrofloras nodaļas vadītājs Andrejs Svilāns.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt ap pulksten 13.30 māksliniece Gunta Brakovska dalīsies ar stāstu par Latvijas dižkokiem un iedvesmu tos gleznot.

Pēcpusdienā pulksten 14 pasākumu ar lasījumu par brīnumiem un atklājumiem Latvijas dižkoku dzīvē noslēgs Guntis Eniņš – Latvijas dabas pētnieks un dižkoku aizstāvis, grāmatu “100 dižākie un svētākie”, “Latvijas dabas brīnumi”, “Koki mājas nepamet” un “Tepat Latvijā” autors.

Dižkoku dienu rīko Smiltenes novadpētniecības muzejs. “Saules grieži jau tuvojas, daba zied un lūkojas pretī vasaras pilnumam, vidum. Arī varenais un skaistais Mēru dižozols lūkojas pāri laukiem, pāri Mēru muižas augstajam jumtam, pāri mājām un cilvēkiem. Lai kļūtu par dižu, jānodzīvo ilgs mūžs un jābūt savas dzīves un telpas centrā – bez tuvu stāvošiem kaimiņiem, kādi ir mežā. Savukārt parks šādu atbalstošu telpu dabā rada, gluži tāpat kā lauks. Kā lauka vidū savdabīgi vientuļš Mēru dižozols ir Guntas Brakovskas gleznā – pavasarī ar zemāko zaru apsalušiem pumpuriem, kas atplauks vēlāk… Glezna ir izstādes “Diž­ozols lauka vidū” centrā Smiltenes novadpētniecības muzeja izstāžu zālē kopā ar citām gleznām, kuru stāsts ir par dižiem kokiem Latvijā,” atgādina Smiltenes novadpētniecības muzeja izglītojošā darba un darba ar apmeklētājiem vadītāja Vita Blate.

Viņa norāda, ka pasākums ir bez maksas un šī būtu lieliska iespēja ikvienam, kam interesē un rūp Latvijas daba, tās retumi, īpaši aizsargājamie dārgumi un vide, iepazīties ar tiem dabas radītajiem dārgumiem, kas ir mums tuvumā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.