Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Meklē un atrod Nigras upes izteku

“Tur Nigras krastos vizbulītes zied”... Ir tāda dziesma, dēvēta par Blomes pagasta neoficiālo himnu, ko sarakstījusi blomēniete Arta Egle, un tajā goda vieta ir ierādīta Nigras upei, kas tek caur Blomes pagastu, – Nigras vārds izskan jau pašā dziesmas sākumā.
Šīs upes krastā dzīvo arī Blomes pagasta sporta darba organizators Juris Bērziņš, un tas ir viens no iemesliem, kāpēc viņu jau vairākus gadus urdīja doma atrast Nigras izteku.
Jura ideju atbalstīja vēl divi domubiedri, kuru mājas atrodas Nigras krastā, tikai nevis Blomes, bet Brantu pagastā, – Guntars Puntulis un Jānis Līde. Tā nu kopīgos meklējumos viņi šogad Nigras izteku arī atrada un kopā ar vēl vairākiem brantēniešiem, blomēniešiem un citiem atbalstītājiem šo vietu pirmdien, 6. maijā, iemūžināja, novietojot iztekas vietā informatīvu norādi.
Uz norādes ir rakstīts “Šeit iztek Nigra – Labzna”. Guntaram Puntulim ir karte latviešu valodā, datēta ar 1911. gadu, tajā redzams, ka upe, ko mūsdienās sauc par Nigru, nes Lābznas (citos avotos – Labznas) vārdu. Vieta, kur, pēc meklētāju pieņēmuma, no lielas blīgznas apēnota avota iztek Nigra, atrodas vienā no Smiltenes novada Brantu pagasta augstienēm. Netālu vienā pusē ir maģistrālais gāzes vads, otrā – augstāk kalnā – bijušās pusmuižas drupas.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.