Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

“Mazputnēnos” izlolotie jaunputni ir pieprasīti visā Latvijā

Vēlme ēst pašu audzētu produktu mūsdienās aizvien vairāk mudina cilvēkus pievērsties mājputnu turēšanai. Pieprasījums pēc jaunputniem ir no tuvākiem un tālākiem novadiem, stāsta Smiltenes novadā zināmākās saimniecības “Mazputnēni” saimnieki Inese un Māris Krūmiņi no Raunas pagasta.
“Mazputnēni” jauno sezonu atklājuši jau marta vidū, kas ir nedaudz agrāk kā pērn. Un šajā nedēļā desmitiem jaunputnu būs jau atraduši jaunas mājas kā Valkas, tā Smiltenes pusē.
Proti, nupat “Mazputnēni” veic piegādi Valkas, Smiltenes un Valmieras pusē, iegriežoties Bilskā, Vijciemā, Valkā, Kārķos, Ērģemē un citviet. “Interese par mājputniem ir. Klienti ir dažādi. Daudzi jau mūs zina gadu gadiem. Brauc uz vietas saimniecībā un izvēlas tieši tos jaunputnus, kas viņiem ir vairāk iekrituši acīs. Pārsvarā iegādājas jaunputnus, lai atjaunotu mājputnu ganāmpulku, lai pašiem ir savas vistas, lai olas nav jāpērk veikalā. Priecājamies, ka parādās arī jauni klienti, kuri nolēmuši kaut vai ar dažiem mājputniem pievērsties putnkopībai. Pieļauju, ka gan savam priekam, gan, iespējams, ar laiku cerot attīstīt kādu hobijbiznesu vai pievērsties nopietnākai saimniekošanai laukos,” prāto “Mazputnēnu” saimniece I. Krūmiņa
Agrāk “Mazputnēni” izbraukuma reisus organizēja pēc tirgus tirdzniecības modeļa, bet tagad izbraukumus organizē pēc pieteiktajiem pasūtījumiem. Ja pietiekami daudz interesentu izteikuši vēlmi iegādāties mājputnus, sazvanījuši saimniecību vai sazinājušies ar tiem sociālajos tīklos, vadoties pēc tā arī tiek organizēts izbraukuma reiss un maršruts. Šī sezona atklāta ar izbraukuma reisiem Kurzemes pusē.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.