Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Mazpulcēni iepriecina seniorus

Ērģemes skolas mazpulcēniem tika uzticēts atbildīgs uzdevums – parūpēties par svētku mielastu, ar kuru doties ciemos pie vecļaudīm. Foto: No personīgā arhīva

Aizvadītajā nedēļā ar pašu sarūpētu cienastu un dāvaniņām Ērģemes skolas mazpulcēni un viņu vadītāja Ilze Pētersone, Ērģemes pagasta bibliotēkas vadītāja Līga Kondratjeva devās uz Turnu, lai sniegtu labdarības koncertu un iepriecinātu Turnas sociālās mājas iemītniekus un arī vairākus vientuļos seniorus, kuri arī bija uzaicināti uz šo pasākumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajā labdarības akcijā pievienojās arī Ērģemes skolas absolvente un tagadējās Cēsu mūzikas vidusskolas skolniece Emīliju Kondratjeva, dažas Ērģemes skolas karsējmeiteņu deju grupas dalībnieces. Turnā viņus sagaidīja tautas nama vadītāja Baiba Karpova, kura ierādīja vietu tautas namā, kur šādam pasākumam notikt. Pie senioriem mazpulcēni devās ar pašu ceptiem auzu pārslu cepumiem, ābolmaizi un pašu darinātām dāvaniņām, kā arī sniedza senioriem koncertu ar visiem labi zināmām un atpazīstamām dziesmām. Par muzikālo pavadījumu parūpējās E. Kondratjeva, kura spēlēja klavieres. “Ideja, ka šādu labdarības pasākumu varam sarīkot kopā ar mazpulcēniem, mums radās aizvadītā gada nogalē, kad ciemos uz bibliotēku bija ieradušies mazpulcēni ar vadītāju Ilzi Pētersoni. Pastāstot, ka esam iecerējuši šādu pasākumu, mana meita Emīlija bija sajūsmā par ideju un labprāt iesaistījās pasākuma organizēšanā. Proti, viņa izvēlējās koncertam dziesmas, kuras varētu zināt arī bērni. Lai viss skanētu un izdotos, Ilze palūdza arī Ērģemes skolas mūzikas skolotājai mūzikas stundās atgādināt šīs dziesmas skolēniem. Bet tāds īstais, pusstundu garais mēģinājums visiem kopā notika īsi pirms pasākuma. Man prieks, ka viss izdevās un šiem ļaudīm uzlabojām omu, es pat teiktu – uz tādu ilgāku laika periodu. Tas bija tāds sirds silts pasākums, – pašiem gandarījums un ceru, ka arī šiem ļaudīm sirsniņās kļuva siltāk,” “Ziemeļlatvijai” stāsta L. Kondratjeva.

Viņa min, ka uz labdarības pasākumu tika uzaicināti Turnas sociālo dzīvokļu nama iemītnieki, kā arī vientuļie seniori, kuriem ikdienā nav šīs uzmanības. “Mēģinājām aptvert plašāku senioru loku. Kāds dzīvo vispār viens, bez tuviem radiniekiem, citam radi ārzemēs un arī cilvēks jūtas vientuļš. Tiem, kuri zināmu iemeslu dēļ nevarēja tikt uz pasākumu, šīs sarūpētās dāvaniņas tika aizvestas uz mājām. Savukārt tos, kuri varēja ierasties, bet nebija, kas atved uz Turnu, pagasta pārvalde nodrošināja ar transporta iespējām,” papildina L. Kondratjeva.

Kārķu un Ērģemes mazpulku vadītāja Ilze Pētersone atklāj, ka mazpulcēni ar lielu prieku, aizrautību, degsmi un atbildības sajūtu gatavojušies pasākumam, kad uzzinājuši, ka viņiem ir iespēja doties ciemos pie vecļaudīm.

“Šādu akciju bijām iecerējuši jau aizvadītā gada nogalē, bet tobrīd nesanāca, jo daži sociālās mājas iemītnieki bija apslimuši un mēs nevarējām doties ciemos. Bērni paši gatavoja apsveikumus, veidoja dekoratīvas eglītes. Kopā gatavojām mielastu. Labais vairo labo. Ļoti iepriecina atsaucība no bērnu puses. Viņi ļoti gaidīja dienu, kad beidzot varēs aizbraukt un sniegt koncertu. Praktiski visi gribēja braukt un piedalīties. Kopā ar karsējmeitenēm no deju grupas uz Turnu devāmies pilns autobuss – 34 cilvēki,” viņa papildina un turpina: “Mums ir tāda devīze – daru es ar prieku! Šis ir piemērs, ko nozīmē labestība un došana otram. Un ieguvēji no šāda kopā būšanas pasākuma esam mēs visi, bērniem rādot piemēru, ko nozīmē dot otram vairāk uzmanības un garīgajā ziņā nekā mantiskās vērtībās.”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.