Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Mazdārziņu kopējus uz dārziem nogādā Valkas novada pašvaldības autobuss

Ceturtdien Valkas novada pašvaldības autobusa šoferis Leonīds Maļcevs pieturā pie pilsētas kultūras nama uzņēma piecas seniores un sunīti Lību, kuri devās uz saviem mazdārziņiem dārzkopības kooperatīvos “Alieši” un “Celtnieks”. FOTO: INGA KARPOVA

7. maijā Valkas novada pašvaldības skolēnu autobuss pirmo reizi pulksten 8.30 pieturēja pie pilsētas kultūras nama, lai uzņemtu mazdārziņu īpašniekus un aizvestu viņus uz Valkas pievārtes dārzkopības kooperatīviem “Alieši” un “Celtnieks”. Savukārt, lai atgrieztos mājās, autobuss braucējus pieturās uzņems pulksten 16.30.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šis bija novada pašvaldības solījums valcēniešiem, īpaši senioriem, kuriem nav sava transporta, lai nokļūtu mazdārziņos. Sākoties dārza sezonai, pašvaldība doto solījumu īstenoja, nodrošinot iedzīvotājiem iespēju tikt uz saviem mazdārziņiem. Brauciens ir bez maksas, bet, aptaujājot pasažierus, visi ir gatavi par ceļu arī samaksāt.

Pēdējos divos gados šī bija viena no valcēniešu problēmām, jo, sākoties dārza sezonai, cilvēkiem, īpaši vecāka gadagājuma senioriem, bija jādomā, kā uz tiem nokļūt. Daudzi gāja kājām vai brauca ar velosipēdu.

Pēc valcēnietes Ainas Vilkas ierosinājuma un publikācijas laikrakstā “Ziemeļlatvija” toreizējais novada pašvaldības izpilddirektors Ainārs Zābers uzsāka risināt šo jautājumu, iesaistot gan pašus mazdārziņu kopējus, gan arī Vidzemes plānošanas reģiona administrāciju. Lai noskaidrotu iedzīvotāju viedokli, A. Zābers kopā ar aktīvu valcēnieti Maiju Puķīti izstrādāja personalizētu aptaujas anketu. Anketēšanas rezultātā pašvaldība saņēma 72 anketas, kurās iedzīvotāji izteica vēlmi uz saviem mazdārziņiem braukt ar pilsētas sabiedrisko transportu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vidzemes plānošanas reģions atbalstīja novada pašvaldības ierosinājumu 2023. gada februārī vai martā veikt grozījumus, ņemot vērā tā brīža aktuālo autobusu maršrutu tīklu. Novada pašvaldība lūdza iespēju no nākamā gada 1. maija līdz 1. oktobrim papildināt esošā sabiedriskā transporta maršrutu Valkā ar reisiem septiņas dienas nedēļā pulksten 8.20 un 19.50 ar braukšanas shēmu Valkas autoosta–Kultūras nams–Mikrorajons–Mazdārziņi “Alieši”, “Celtnieks”–Mikrorajons–Kultūras nams–Valkas autoosta. Diemžēl Valsts SIA “Autotransporta direkcija” šo ierosinājumu neatbalstīja, skaidrojot, ka šie sabiedriskā transporta reisi būs nerentabli.

Ceturtdien pieturā pie pilsētas kultūras nama šo autobusu gaidīja piecas seniores. Bijusī skolotāja Vitālija Voliņa, kura jau 38 gadus kopj savu dārziņu “Aliešos”, no sirds priecājas par šo iespēju izbraukt. Līdz šim viņa uz dārzu brauca ar velosipēdu, bet 84 dzīves gadi liek sevi manīt. Taču seniore uzskata, ka šajos gados nevar sēdēt mājās, čīkstēt un prasīt pašvaldībai sociālos pabalstus. Pašam ir jākustas un jāstrādā, lai nebūtu par apgrūtinājumu citiem. Seniore slavē kaimiņus – Valgas pašvaldību. Tā vairākas reizes dienā nodrošina bezmaksas autobusu uz Tambri, kur atrodas līdzīgs dārzkopības kooperatīvs. Lai nokļūtu uz turieni, autobusam ir noasfaltēts ceļš. Ir izveidota arī ietve gājējiem un veloceliņš.

Savukārt valcēniete Liene Metuzāle uz mazdārziņu dodas ar savu mīluli – suņu meiteni Lību. Mīluli nevar vienu atstāt mājās skumt, tāpēc viņa dodas līdzi saimniecei uz dārzu izbaudīt brīvību un svaigu gaisu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Manos 76 gados tas ir tik labi, ka varam aizbraukt uz savu dārziņu bez raizēm. Mēs par to esam tiešām laimīgas. Saprotam, ka autobuss nekursēs brīvdienās un svētku dienās, jo šoferītim arī ir jāatpūšas,” atzīst seniore.

Šoferis Leonīds Maļcevs “Ziemeļlatvijai” atzīst, ka viņš dara svētīgu darbu, un par to visi pasažieri pasakās no sirds, ir priecīgi un laimīgi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.