Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Mazaizsargāto ģimeņu bērniem iespējams saņemt bezmaksas skolas preču komplektus

Attēlam ilustratīva nozīme. Avots: pixabay.com

Lai palīdzētu uzsākt skolas gaitas maznodrošināto, trūcīgo, kā arī krīzes situācijā nonākušo ģimeņu bērniem, Sabiedrības integrācijas fonds Eiropas Sociālā fonda Plus (ESF+) programmas ietvaros aicina pieteikties skolas piederumu komplektiem, kas paredzēti bērniem vecumā no 5 līdz 16 gadiem. Atbalsta komplektus ģimenes var saņemt izdales punktos visā Latvijā. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nabadzība un sociālā atstumtība vēl joprojām daudzās Eiropas Savienības valstīs ir būtisks izaicinājums. Lai sniegtu kritiski svarīgu atbalstu iedzīvotājiem krīzes situācijās un mazinātu sociālo nevienlīdzību starp dažādām sabiedrības grupām, Sabiedrības integrācijas fonds īsteno Eiropas Sociālā fonda Plus (ESF+) programmu, kuras mērķis ir sniegt pārtikas un pamata materiālo atbalstu, kā arī ar dažādu papildpasākumu palīdzību veicināt sociālo iekļaušanu.

Kopš 2014.gada Sabiedrības integrācijas fonds sniedz iespēju saņemt dažāda veida atbalstu, tostarp skolas preču komplektus. Pieejami divu veidu skolas preču komplekti – sākumskolas skolēniem (t.i. bērniem vecumā no 5 līdz 10 gadiem) un pamatskolas skolēniem (t.i. bērniem vecumā no 11 līdz 16 gadiem). Skolas preču komplektā sākumskolas skolēniem iekļauta mugursoma, klades, burtnīcas, nošu burtnīca, zīmēšanas papīrs, aplikācijas papīrs, kartons, pildspalvas, zīmuļi, flomāsteri, dzēšgumijas, otas, šķēres, lineāls, transportieris, līme, akvareļu, guaša krāsas u.c. kancelejas piederumi, savukārt skolas preču komplektā pamatskolas skolēniem iekļautas klades, burtnīcas, nošu burtnīca, zīmēšanas papīrs, aplikācijas papīrs, kartons, pildspalvas, zīmuļi, flomāsteri, dzēšgumijas, otas, šķēres, lineāls, transportieris, līme, akvareļu, guaša krāsas, rasetne u.c. skolas gaitām nepieciešamas lietas. Paku komplektācijas saturs var mainīties.

Skolas piederumu komplektus var saņemt ģimenes, tai skaitā Ukrainas civiliedzīvotāju ģimenes, kuras: atbilst trūcīgas mājsaimniecības statusam vai nonākušas krīzes situācijā, kā arī, ja tās atbilst tādas maznodrošinātas mājsaimniecības statusam, kurā ienākumi mēnesī nepārsniedz 376 euro pirmajai vai vienīgajai personai, bet katrai nākamai personai mājsaimniecībā 264 euro. Katram bērnam pienākas viens komplekts kalendārajā gadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Īstenojot Eiropas Sociālā fonda Plus (ESF+) programmu, Sabiedrības integrācijas fonds apvieno un efektīvi iesaista atbalsta sniegšanā nevaldības organizācijas, reliģiskās organizācijas un pašvaldības vai to iestādes, to starpā tādas labi atpazīstamas kā “Samāriešu fonds”, “Latvijas Samariešu apvienība” un “Latvijas Sarkanais Krusts” u.c.. Partnerorganizācijas nodrošina skolas preču, pārtikas un pamata materiālās palīdzības komplektu izdali un papildpasākumu īstenošanu 418 izdales vietās visā Latvijā, kā arī maltīšu sagatavošanu un izdali 29 vietās. 

Plašāka informācija par komplektu izdales vietām visā Latvijā šeit.

Informāciju sagatavoja: Sabiedrības integrācijas fonds

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.