Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Māras Dāmes stipendiāti: Elīza Kauliņa, Kristiāna Kļaviņa un Kārlis Sīmanis

Elīza Kauliņa. Foto: Dace Ciekure

Par augstiem sasniegumiem mācībās, piedalīšanos olimpiādēs un aktīvu sabiedrisko darbu 2021./2022. mācību gada pirmajā semestrī Smiltenes vidusskolas absolventes Māras Dāmes stipendija piešķirta: 11. klases skolniecēm Elīzai Kauliņai, Kristiānai Kļaviņai un 12. b klases skolniekam Kārlim Sīmanim. Viņi visi iemācījušies ikdienā paveikt ļoti daudz un to, kā tas izdodas, gatavi pastāstīt arī citiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Elīzai Kauliņai šī ir pirmā Māras Dāmes stipendija. “Klusībā cerēju – varbūt būs, bet pilnībā pārliecināta, protams, nebiju. Pieteikties stipendijai ieteica klases audzinātāja Dace Rudzīte. Priecājos par atzinīgo novērtējumu, taču galvenā motivācija mācīties ir tā, ka tas ir man pašai. Mani nekad nav spieduši mācīties vecāki. Uzskatu, ka cilvēkam jābūt augstai latiņai. Augstos mērķos vieglāk trāpīt,” pārliecināta Elīza. Viņa Smiltenes vidusskolā mācās jau no pirmās klases. “Bija tik interesanti vērot, kā ceļ skolas jauno, savienojošo korpusu! Esmu laimīga, ka varu tajā mācīties!”

Elīzas vaļasprieks jau kopš bērnības ir dejošana. Tagad viņas deju kolektīvs ir “Buki”. Vēl Elīza aizraujas ar gleznošanu, ir Smiltenes Mākslas skolas absolvente. Viņas otra aizraušanās ir kanvas gleznas. Kā izdodas tik daudz paspēt? – ““Jo vairāk dari, jo vairāk padari,” – šis teiciens ir par mani,” atzīst Elīza. “Pieņemu arī to, ka ne vienmēr viss sanāk ideāli. Iegaumēt mācību vielu vislabāk palīdz pierakstīšana, jo man ir izteikta redzes atmiņa.”

Pēc vidusskolas Elīza plāno studēt augstskolā, bet kurā, pagaidām vēl domā. Viņa izvēlējusies padziļināti apgūt matemātiku, programmēšanu un angļu valodu.  Vēl Elīzu saista bioloģija. Pirms kāda laiciņa viņa pārstāvēja skolu bioloģijas valsts olimpiādē, bet šobrīd gatavojas ķīmijas olimpiādei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Kārlis Sīmanis. Foto: Dace Ciekure

Pārstāv Latviju starptautiskā skolēnu olimpiādē neirozinātnē

Kristiāna Kļaviņa, kura Māras Dāmes stipendiju saņem otro reizi, ir viena no jaunietēm, kura nesen pārstāvēja Latviju starptautiskajā skolēnu olimpiādē neirozinātnē “Latvian Brain bee”. Olimpiāde notika attālināti, angļu valodā. Mērķis – rosināt vidusskolēnu un plašākas sabiedrības interesi par neirozinātni un smadzeņu slimībām. Ietvertie temati: nervu sistēmas anatomiskā un histoloģiskā uzbūve, nervu sistēmas darbības principi un nervu sistēmas slimības. Jauniešiem vajadzēja atbildēt uz testa jautājumiem, analizēt histoloģijas attēlus, atbildēt uz atvērtā tipa jautājumiem un veikt klīnisko gadījumu analīzes. Nopietns izaicinājums, Kristiānai tādi patīk.

Viņa ar labiem panākumiem pārstāvējusi skolu arī bioloģijas, matemātikas, ķīmijas, angļu valodas olimpiādēs. Vēl priekšā latviešu valodas olimpiādes 2.posms matemātikas valsts olimpiādes 3.posms.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Brīvajā laikā Kristiāna labprāt lasa. Īpaši uzrunā grāmatas par medicīnu, psiholoģiju un neiroloģiju.

Kā viņai izdodas vienlaikus tik daudz paveikt? – “Šajā ziņā ļoti palīdz laika plānošana. Visefektīvākais ir nedēļas plāns. Ja pie tā turos, tad iznāk laiks arī atpūtai, pastaigai svaigā gaisā ar savu Jorkšīras terjera sunīti Hannu.”  

Vēl Kristiāna apmeklē sagatavošanās kursus Rīgas Stradiņa Universitātē un ir pieteikusies līdzīgos kursos arī Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātē. “Pagaidām nodarbības notiek attālināti. Tā ir laba iespēja salīdzināt dažādu augstskolu izglītības piedāvājumus un uzzināt daudz jauna,” uzskata Kristiāna.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Kristiāna Kļaviņa. Foto: Dace Ciekure

“Optimists katrā situācijā redz iespēju…”

Otro reizi Māras Dāmes stipendiju saņem arī Smiltenes vidusskolas jauniešu pašpārvaldes prezidents Kārlis Sīmanis. Viņš nesen kopā ar klasesbiedreni Santu Vinteri aizstāvēja zinātniski pētniecisko darbu par gaisa kvalitāti telpās ar dažādām ventilācijas sistēmām. Kārlis šajā mācību gadā jau paspējis pārstāvēt skolu fizikas olimpiādē. Vēl priekšā ģeogrāfijas un latviešu valodas olimpiādes. Viņš nespēj iedomāties savu dzīvi bez mūzikas, tāpēc joprojām ir arī aktīvs Smiltenes vidusskolas vokāli instrumentālās grupas “Forward” dalībnieks. Kārlis no vienas nodarbes atpūšas, pievēršoties citai. Ne pandēmija, ne tas, ka jau pavisam drīz priekšā eksāmeni, Kārlim netraucē saglabāt mieru un optimismu. Skatoties uz viņu, gribas citēt Apvienotās Karalistes līderi Vinstonu Čērčilu: “Optimists redz katrā situācijā iespēju, pesimists – briesmas.”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.