Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Mājsēdes rezultātā saslimstība ar Covid-19 samazinās

Foto: pixabay.com

Aizvadītās nedēļas laikā, no 1. novembra līdz 7. novembrim, atklāto Covid-19 gadījumu skaits samazinājies par 23,4 %. Šobrīd varam vērot nelielu samazinājuma tendenci, ko visticamāk  var saistīt ar valstī noteiktajiem drošības pasākumiem, kas vērsti uz sabiedrības pulcēšanās mazināšanu. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vidēji dienā tika veikti 20 041 testi (iepriekš – 22 217), savukārt   vidēji dienā atklāti 1 812 jauni gadījumi (iepriekš 2 375).  No visiem veiktajiem testiem 43% (59 881 tests) bija saistīti ar izglītības iestāžu skrīningu, bet 57% (80 406 testi) pārējiem iedzīvotājiem. No pozitīvajiem Covid-19 gadījumiem 4% (517 inficētie) bija saistīti ar izglītības iestāžu skrīningu, bet 96% (12 168 inficētie) pārējā sabiedrības daļā. 

Covid-19 infekcijas reproduktivitātes koeficients (R) aizvadītājā nedēļā samazinājies līdz 0, 8 (nedēļu iepriekš 0,97), kas parāda nelielu infekcijas slimības izplatības samazinājumu  sabiedrībā.  

Samazinājums vērojams visās vecuma grupās. Mazākais saslimstības samazinājums vērojams vecuma grupā 80 gadi un vairāk tomēr  arī šajā vecuma grupā ir  novērojama stabilizācija. Samazinās saslimstība  visos Latvijas reģionos, tomēr Latgalē un Vidzemē tā saglabājas augstāka kā vidēji Latvijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vērtējot pagājušajā nedēļā atklātos Covid-19 gadījumus un izvērtējot inficēto cilvēku vakcinācijas statusu, 8 626 cilvēki nebija vakcinēti pret Covid-19 vai vakcinācijas kursu vēl nebija pabeiguši, kas kopumā ir 68% no visiem aizvadītajā nedēļā saslimušajiem, savukārt 4059 cilvēki bija vakcinēti, kas ir 32% no visiem aizvadītajā nedēļā saslimušajiem. Salīdzinot infekcijas izplatības intensitāti uz 100 000 iedzīvotāju vakcinēto un nevakcinēto/daļēji vakcinēto cilvēku vidū, nevakcinētiem un daļēji vakcinētiem cilvēkiem Latvijā Covid-19 infekcija konstatēta 2,2 reizes biežāk, nekā pilnībā vakcinētiem.  

Informāciju sagatavoja: Gints Georgs Muraševs, SPKC Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.