Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Smiltenē drīz varēs dedzināt zarus

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
pexels.com

Kaut arī pie koku zariem vēl turas zaļas lapas, smiltenieši jau laikus interesējas, kad pašvaldība izsludinās sakoptības mēnesi un viņi varēs ugunskuros dedzināt piemājas dārziņu ieziemošanas laikā sakrātos zarus. Par to cilvēki vaicājuši arī “Ziemeļlatvijai”.

Pašvaldība Smiltenes novadā sakoptības jeb spodrības mēnesi izsludina katru gadu gan pavasarī, gan rudenī.

Maisus izvedīs bez maksas

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šoruden sakoptības mēnesis ilgs no 16. oktobra līdz 17. novembrim, informē Smiltenes novada pašvaldības teritorijas apsaimniekošanas speciāliste Agija Kukaine.

Pašvaldība uzsver, ka šajā laikā ugunskurā atļauts sadedzināt tikai koku un krūmu sausos un kaitēkļu bojātos zarus sava īpašuma teritorijā, ievērojot ugunsdrošības pasākumus un neradot kaitējumu trešās personas veselībai un mantai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat kā iepriekš, spodrības mēneša laikā Smiltenes pilsētas teritorijā no iedzīvotāju un uzņēmumu īpašumiem tiks izvesti maisi ar sagrābtajām lapām un citām zaļo augu daļām (dārza augu lakstiem, zāli, nezālēm). Maisu izvešanu organizē un apmaksā pašvaldība.

No katras mājsaimniecības maisus savāks ne vairāk kā vienu reizi. Izvešanai paredzētās savāktās zaļo augu daļas un lapas iedzīvotājiem jāsaliek savos maisos (tādos, ko var nodot otrreizējai pārstrādei) un maisi jānovieto ārpus sētas.

Gadījumā, ja maisos bez zāles un lapām tiks konstatēts augļu, ogu, dārzeņu, zaru un sadzīves atkritumu piemaisījums, maisi netiks izvesti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Maisu izvedīs uzņēmums SIA “Smiltenes NKUP”.

Izvešanas laiku var pagarināt

Izvešana jāpiesaka no 16. oktobra līdz 1. novembrim, zvanot SIA “Smiltenes NKUP” uz tālruni 29161694 darba laikā no pulksten 9 līdz 12.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Obligāti jāsniedz informācija par mājas adresi, vieta, kur atstās maisus, gadījumā ja mājas adrese nesakrīt ar atstāšanas vietu, kā arī jānorāda tālruņa numurs.

Vadoties pēc laikapstākļiem un saņemto pieteikumu skaita, lapu izvešanas laiks var tikt pagarināts vai arī var tikt noteiktas papildu izvešanas dienas.

Zaru izvešanu ir iespējams pieteikt par maksu, zvanot uz SIA “Smiltenes NKUP” (tālrunis 29161694) vai SIA “ZAAO” (tālrunis 64281250 vai 29225862).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lapu maisu izvešanas grafiks Smiltenē, Kalnamuižā, Saltupos, Silvā

2. novembrī

Cēsu iela, Daugavas iela, Druvas iela, Dzērves iela, Dzirnavu iela, Ezera iela, Gaujas iela, Kalēju iela, Kalnamuiža, Kanāla iela, Kapu iela, Lielā iela, Līkā iela, Mazā Dārza iela, Mazā Jaunā iela, Pļavas iela, Podnieku iela, Rūpniecības iela, Stacijas iela, Valkas iela, Valmieras iela, Vaļņu iela, Vēju iela, Vidzemes iela.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

9. novembrī

Abula iela, Audēju iela, Ābeļu iela, Baznīcas laukums, Celtnieku iela, Ceriņu iela, Cērtenes iela, Drandu iela, Kaikas iela, Kalna iela, Klusā iela, Krasta iela, Krāsotāju iela, Lauku iela, Lazdu iela, Limbažu iela, Līkuma iela, Līvu iela, Marijas iela, Mētras iela, Mūrnieku iela, Parka iela, Pils iela, Pilskalna iela, Raiņa iela, Rīgas iela, Veldes iela.

16. novembrī

Atmodas iela, Augstā iela, Avotu iela, Bērzu iela, Blaumaņa iela, Brūža iela, Dakteru iela, Dārza iela, Galdnieku iela, Jaunā iela, Kaļķu iela, Klievu iela, Ķiršu iela, Lejas iela, Meža iela, Mežoles iela, Ozolu iela, Peldu iela, Priežu iela, Saltupi, Silva, Smilšu iela, Sporta iela, Zaķu iela.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.