Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Mainīta aizbildnībā esoša bērna uzturēšanai piešķirtā pabalsta izmaksas kārtība

No 2022. gada 1. janvāra pabalstu aizbildnim par bērna uzturēšanu nesamazinās par ģimenes valsts pabalsta, apgādnieka zaudējuma pensijas, apdrošināšanas atlīdzības par apgādnieka zaudējumu un valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apgādnieka zaudējuma gadījumā apmēru.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

To paredz otrdien, 14. decembrī, valdības sēdē pieņemtie “Grozījumi Ministru kabineta 2009. gada 22. decembra noteikumos Nr. 1643 “Kārtība, kādā piešķir un izmaksā pabalstu aizbildnībā esoša bērna uzturēšanai””.  Noteikumu projekta izstrādes mērķis ir paaugstināt aizbildnībā esoša bērna uzturēšanai paredzēto pabalsta apmēru, lai uzlabotu ģimeņu ar bērniem materiālo situāciju.

Ņemot vērā darba apjomu šo informācijas sistēmu izmaiņu izstrādei, testēšanai un ieviešanai, kas veido apmēram divus mēnešus, noteikumu projektā tiek paredzēts pārejas periods, nosakot, ka VSAA aprēķinās pabalstu starpības par periodu no 2022. gada 1. janvāra un tās izmaksās līdz 31. martam. Tādējādi marta mēnesī pabalsta saņēmēji saņems pabalstu pilnā apmērā par marta mēnesi un pabalstu apmēru starpību par janvāri un februāri.

Informāciju sagatavoja: Egils Zariņš, Labklājības ministrijas Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.