Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

LUX filmu dienas Latvijā – iespēja bez maksas noskatīties piecas godalgotas Eiropas filmas

No 31. marta līdz 4. aprīlim Rīgā notiks ikgadējās Eiropas Parlamenta (EP) LUX filmu dienas, kuru laikā klātienē bez maksas varēs noskatīties piecas LUX skatītāju balvai izvirzītas Eiropas filmas. Filmu dienas 31. martā atklās ar ekspertu sarunu par Eiropas kino.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Balvai šogad izvirzītas piecas filmas – “Alkarrasa”, “Burning Days”, “Tuvu”, “Skumju trīsstūris” un “Will-o’-the-wisp”. Tās būs skatāmas klātienē kino Splendid Palace.

Atklāšanas diskusija

Pirms pirmās filmas seansa 31. martā pulksten 17.30 Splendid Palace un tiešsaistē EP biroja Facebook lapā notiks LUX filmu dienu atklāšanas saruna ”Ko atspoguļo Eiropas kino 2023?”. To vadīs kino žurnāliste un filmu programmu kuratore Kristīne Simsone.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LUX filmu dienu kino seansi:

31.03. 17.30 Alkarrasa
01.04. 16.00 Skumju trīsstūris
02.04. 16.00 Tuvu
03.04. 18.00 Will-o’-the-Wisp
04.04. 18.00 Burning days

Pieteikties filmu seansiem iespējams šeit.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc filmu seansiem skatītājsu aicina novērtēt filmas LUX skatītāju balvas vietnē, lai kopīgi lemtu par to, kura filma saņems LUX skatītāju balvu. Balsojuma dalībnieki piedalīsies izlozē, kur būs iespējams laimēt braucieni uz LUX skatītāju balvas pasniegšanas ceremoniju Strasbūrā.

Par LUX skatītāju balvas finālistēm

* Alkarrasa (Spānija, Itālija)
Jau paaudžu paaudzēs Solē ģimene vasaras aizvada, vācot persikus savā augļudārzā Alkarrasā, nelielā Katalonijas ciematā Spānijā. Šā gada persiku raža var izrādīties viņiem pēdējā, jo ģimenei draud saimniecības zaudēšana. Jaunais zemes izmantošanas plāns paredz persiku kokus izcirst un to vietā uzstādīt saules enerģijas paneļus, un tas rada plaisu ciešajās ģimenes attiecībās. Pirmo reizi viņi ir nolikti neskaidras nākotnes priekšā un riskē zaudēt daudz vairāk nekā tikai savu augļudārzu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

* Burning Days (Turcija, Francija, Vācija, Nīderlande, Grieķija, Horvātija
Jauno un apzinīgo Emri ieceļ par prokuroru mazpilsētā, ko skārusi ūdens krīze un politiski skandāli. Drīz pēc ierašanās jaunajā vietā viņš ievēro pieaugošo spriedzi un pret savu gribu tiek ievilkts vietējās politiskajās intrigās. Emrem satuvinoties ar vietējā laikraksta īpašnieku, sāk izplatīties baumas un situācija vēl vairāk saasinās.

* Tuvu (Beļģija, Francija, Nīderlande)
Negaidīti izjūk cieša draudzība starp diviem trīspadsmit gadus veciem zēniem Leo un Remi. Pārdzīvodams notiekošo, Leo dodas pie Remi mātes.

* Skumju trīsstūris (Zviedrija, Vācija, Francija, Apvienotā Karaliste)
Modeļi Karls un Jaja dzīvo modes pasaulē un cenšas izzināt savu attiecību robežas. Pāris tiek uzaicināts doties luksusa jahtas braucienā kopā ar bagātnieku klubu, kurā ietilpst krievu oligarhs, britu ieroču tirgotāji un savdabīgs jahtas kapteinis. Katastrofas rezultātā Karls un Jaja kopā ar miljardieriem un jahtas apkopēju nonāk uz vientuļas salas. Sabiedrības hierarhija pēkšņi sagriežas kājām gaisā, jo apkopēja izrādās vienīgā, kura prot zvejot.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

* Will-o’-the-Wisp (Portugāle, Francija)
Savā nāves gultā Viņa Karaliskā Augstība Alfredu, kuram ir vien simbolisks karaļa tituls, atgriežas tālajās jaunības dienu atmiņās par laiku, kad viņa sapnis bija kļūt par ugunsdzēsēju. Kad Alfredu iepazīstas ar ugunsdzēsēju brigādes instruktoru Afonsu, abu iemīlējušos un kaislīgo jauno vīriešu dzīvē sākas jauns posms un viņos rodas vēlme mainīt status quo.

Par LUX skatītāju balvu

Eiropas Parlaments LUX balvu izveidoja 2007.gadā, un  tai ir divi galvenie mērķi – vērst uzmanību uz Eiropas sabiedrībai aktuāliem jautājumiem un atbalstīt Eiropas valstu kopražojuma filmu izplatīšanu Eiropas Savienībā. Lielākā daļa filmu, kuru uzņemšanā piedalījušās Eiropas valstis, tiek rādītas tikai uzņemšanas valstī un reti izplatītas citur.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LUX balva ik gadu filmām – finālistēm nodrošina titrus 24 ES oficiālajās valodās un atbalsta to bezmaksas izrādīšanu visā ES. Latvijā LUX Filmu dienas notiek kopš 2011.gada. Balvas saņēmēja tiek pielāgota cilvēkiem ar redzes un dzirdes traucējumiem.

Pirms diviem gadiem Eiropas Parlamenta LUX balva pārtapa par „LUX – Eiropas skatītāju kino balvu”. To piešķir Eiropas Parlaments kopā ar Eiropas Kinoakadēmiju, un uzvarētāja noteikšanā lēmumu vienādā mērā ietekmē skatītāji un EP deputāti. Pirmo jaunā formāta balvu pērn ieguva Rumānijas filma “Kolektīvs“, bet pērn laurus plūca “Quo vadis, Aida ?”   Šī gada laureāte EP tiks paziņota jūnijā Strasbūrā, bet balsot iespējams šeit līdz 12. jūnijam.

Informāciju sagatavoja: Jānis Krastiņš, EP preses sekretārs Latvijā

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.