Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

“Luminor” brīdina: uzdarbojas krāpnieki, veidojot viltus internetbanku

Foto: luminor.lv

Aktivizējoties finanšu krāpniekiem, “Luminor” aicina klientus rūpīgi pārbaudīt izmantotās internetbankas adresi un uzmanīties no viltus mājaslapām, kas vizuāli līdzinās īstajai internetbankas vietnei. “Luminor” atgādina, ka drošākais veids, kā atvērt internetbanku, ir bankas mājaslapā vai pieslēdzoties mobilajai lietotnei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Pēdējā mēneša laikā palielinājies krāpnieku uzbrukumu skaits, veidojot viltus “Luminor” internetbankas mājaslapas “Google” meklētājā. Tā ir noformēta kā reklāma un parādās lietotājam meklēšanas rezultātu augšgalā. Sekojot reklāmas saitei, lietotājs nonāk mājaslapā, kas līdzinās “Luminor” internetbankai. Tajā ievadot savu personīgo informāciju, krāpnieks nokļūst pie klientu datiem, kas nepieciešami naudas izkrāpšanai. Aktīvi sekojam līdz situācijai un līdz šim brīdim mums ir izdevies bloķēt jau teju 30 viltus tīmekļa vietnes. Sadarbībā ar Valsts policiju rūpīgi izmeklējam katru gadījumu, lai apturētu krāpnieciskus maksājumus,” stāsta Anrijs Šmits, “Luminor” krāpšanas novēršanas speciālists.

“Luminor” iesaka nemeklēt internetbankas adresi dažādos interneta meklētājos, bet lietot pakalpojumu tikai caur bankas mājaslapu vai mobilo lietotni. Viltus mājaslapas vizuāli līdzinās īstajai internetbankai, tāpēc klientiem jābūt vērīgiem, īpaši, ja tiek pieprasīta informācija, kas parasti nav neieciešama, lai saņemtu internetbankas pakalpojumus, piemēram, par maksājumu karšu drošības vai PIN kodiem, SMS kodiem. Banka nekad neprasīs klientiem izpaust savus personīgos datus. Tāpat jāuzmanās, ja parādās netipiski kļūdu paziņojumi vai strādā tikai tās pogas, kas saistītas ar datu ievadi.

“Ja klients interneta tīmekļa vietnē pamana ko aizdomīgu, nekavējoties jāpārtrauc darbība un jāziņo bankai un Valsts policijai. Jo savlaicīgāka būs rīcība, jo lielāka iespēja novērst vai atklāt krāpniecību. Nelikumīgas darbības ar karti var palīdzēt atklāt arī SMS ziņojumu pieslēgšana par veiktajiem darījumiem,” skaidro A. Šmits.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Luminor” pastiprināti pievērš uzmanību drošības jautājumiem, kas saistīti ar klientu datu aizsardzību, regulāri brīdinot un izglītojot savus klientus par drošības jautājumiem e-pastos, mājaslapā un sociālajos tīklos.

Informāciju sagatavoja: Zelma Strupka, “Luminor” sabiedrisko attiecību projektu vadītāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.