Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

“Lugažu smilšu volejbola karalis” nosargā savu titulu

Foto: A.Andrējeva-Empele, E. Stahovska

Pēdējā šīs vasaras karstajā svētdienā tika noskaidrots “Lugažu smilšu volejbola karalis 2022”. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā ierasts pasākums netika plaši reklamēts, saziņai izvēloties WhatsApp izveidoto “miesta volejbola grupu”. Kā katru gadu vēlamies noskaidrot tieši stiprāko Valkas pagasta smilšu laukumu volejbolistu. Jau ceturto gadu izspēles kārtību nemainām, to jau 2019. gadā izplānoja viens no spēcīgākajiem pagasta volejbolistiem Edgars Zalužinskis. Šogad gan sākām sarunas pat to, ka kārtību vajadzētu mazliet pamainīt. Esošā kārtība ļauj visiem dalībniekiem izspēlēt vienādu spēļu skaitu, bet, tā kā dalībnieki apakšgrupās tiek sadalīti ar izlozes palīdzību, tad var gadīties situācija, ka spēcīgs spēlētājs pēc pirmās kārtas, var nonākt trešajā grupā, no, kuras atgriezties uz fināla izspēlēm nav iespējams. Bet tas ir uzdevums nākamajam gadam. 

Arī šogad sacensībām bija pieteikušies 16 dalībnieki, bet pirmo reizi spēlētāju vidū bija piecas meitenes. Visus spēlētājus sākotnēji salozēja četrās apakšgrupās, kur katrs spēlētājs izspēlēja spēli pāri ar katru, līdz 11 punktiem. Tālāk, ņemot par pamatu sekmes izspēlēs, dalībnieki tika pārgrupēti, un spēlē vēl divas spēļu kārtas. Rezultātā tiek noskaidrota katra dalībnieka ieņemtā vieta šajā turnīrā. 

Šogad stiprākajā grupā par tiesībām izspēlēt “karaļa” spēli, uzvarēja Edgars Zalužinskis, bet otro vietu ieņēma Roberts Teters. Galvenajai cīņai par “karaļa” titulu viņi varēja izvēlēties partneri no pārējiem sacensību dalībniekiem “Pirmo roku” ieguvušais Edgars par savu pārinieku izvēlējās Jāni Jermacānu, savukārt Roberts “karaļa spēli” aizvadīja pārī ar Kristeru Kazaku. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirms sākās galvenā spēle par “karaļa titulu”, arī meitenes noskaidroja, kura tad ir labākā šogad. Pēc spēlēm apakšgrupās labākā no meitenēm bija Marta Empele, kura tad par savu pārinieci izvēlējās Eniju Stahovsku, bet otrā labākā – Alise Kruška, spēli aizvadīja pārī ar Madaru Vaļģi. Ļoti skaistā un līdzīgā spēlē, līdz divu setu uzvarai, uzvarēja Marta.  Un tad jau galvenā šīs dienas spēle, kas tika spēlēta pēc tradicionālajiem smilšu volejbola noteikumiem. Spraigā cīņā “Lugažu smilšu volejbola karaļa 2022” titulu aizstāvēja Edgars Zalužinskis. 

Lai turnīrs varētu veiksmīgi noritēt, ir jāveic sagatavošanās darbi. Uzturēt divus kvalitatīvus smilšu laukumus ir izaicinājums, tāpēc ļoti svarīga ir pašu volejbolistu iesaiste to sakārtošanā un uzturēšanā kārtībā, par to paldies visiem talciniekiem, bet īpaši Ilmāram. Lielu ieguldījumu laukumu uzturēšanā šogad veica z/s “Kalnpierbes”, paldies viņiem, gan par smiltīm seguma atjaunošanai, gan arī par laukumu safrēzēšanu. 

Šogad jāsaka vēl viens LIELS PALDIES, un tas ir z/s “Kalnieši”, kuri turnīra norisi atbalstīja finansiāli, līdz ar to, labākie spēlētāji tika pie balvām, bet pašiem labākajiem – naudas balvas. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tiekamies Lugažu smilšu volejbola laukumos nākamgad, bet tagad, sākoties rudens – ziemas sezonai, visi, tiek aicināti, sekot līdzi informācijai un apmeklēt Valkas BJSS zāli. 

Informāciju sagatavoja: Atis Empelis, Valkas pagasta sporta organizators

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.