Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

LTRK aptauja: 87,29% respondentu uzstāj, ka politiķiem ir jāpārceļ minimālo VSAOI sistēmas spēkā stāšanās termiņš

Lielākās Latvijas uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) organizētās kampaņas “Kļūdu labojums”, kuras mērķis ir panākt, lai politikas veidotāji, sabiedrības spiediena rezultātā, ir spiesti veikt kļūdu labojumu minimālo valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu (VSAOI) sistēmā, kas stājās spēkā 2021. gada 1. jūlijā,  un pārceltu tā spēkā stāšanos termiņu, aptaujas dati rāda, ka absolūtais vairākums – 87,29% respondentu uzstāj, ka  ir jāpārceļ minimālo VSAOI spēkā stāšanās termiņš nepilna laika nodarbinātajiem un tās ir jāievieš pakāpeniski līdz 2023. gadam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kampaņas “Kļūdu labojums” ietvaros ikviens Latvijas iedzīvotājs var iesaistīties iknedēļas aptaujās. Otrajā kampaņas nedēļā Latvijas iedzīvotājiem tika uzdots jautājums –Vai labākā izeja no radušās situācijas būtu pārcelt minimālo VSAOI sistēmas spēkā stāšanās termiņu nepilna laika nodarbinātajiem un ieviest to pakāpeniski līdz 2023. gadam ? 87,29% respondentu atbildēja, ka termiņš ir jāpārceļ un izmaiņas jāievieš pakāpeniski, bet tikai 12,71% respondentu atbildēja noraidoši.

LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš, komentējot kampaņas “Kļūdu labojums” aptaujas datus, atzina, ka arī otrās nedēļas aptaujas rezultāti skaidri parāda sabiedrības noskaņojumu un neapmierinātību ar politiķu lēmumiem. “Sagaidu, ka sabiedrības viedoklis tiks ņemts vērā un iedzīvotāju prasība veikt kļūdu labojumu, pārceļot minimālo VSAOI spēkā stāšanās termiņu nepilna laika nodarbinātajiem  un to ieviešanu pakāpeniski līdz 2023. gadam, tiks sadzirdēta un respektēta,” norāda J. Endziņš.

LTRK aicina Latvijas iedzīvotājus arī turpmāk apmeklēt kampaņas mājas lapu www.kludulabojums.lv un kopā ar LTRK sadarbības partneriem – uzņēmumiem, uzņēmēju organizācijām un nozaru asociācijām panākt prasīto. Iesaistīties var ikviens Latvijas iedzīvotājs, nosūtot jautājumu kādam no 58 Saeimas deputātiem, kas 2020. gada rudenī balsoja par grozījumiem likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu”, neņemot vērā riskus un juridiskos trūkumus, un ir uzskatāmi par līdzvainīgiem  šī nepārdomātā lēmuma pieņemšanā, gan daloties ar īpaši izveidotiem plakātiem savos sociālajos tīklos, gan piedaloties iknedēļas aptaujās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aptauja tika veikta kampaņas mājas lapā  www.kludulabojums.lv   laika posmā no 18. līdz 24. oktobrim. Kopējais unikālo respondentu skaits – 354.

Informāciju sagatavoja: Kristīne Stepiņa, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera sabiedrisko attiecību speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.