Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

LPS aicina Krievijas kolēģus izmantot savu ietekmi un panākt kara izbeigšanu Ukrainā

Latvijas Pašvaldību savienība (LPS) nosūtījusi vēstuli Krievijas pilsētu un pašvaldību vadītājiem ar lūgumu palīdzēt izbeigt karu Ukrainā, kas līdz šim ir prasījis vairāku simtu civiliedzīvotāju dzīvību. Krievijas pašvaldību mēri aicināti izmantot savu ietekmi, lai panāktu mieru

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēstulē LPS priekšsēdētājs Gints Kaminskis un viņa vietnieki – Jelgavas valstspilsētas  domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš un Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis atgādina, ka pašvaldību vadītāji ir tie, kuriem vietējie iedzīvotāji visvairāk uzticas, tāpēc ir jāizmanto šī priekšrocība, lai sniegtu objektīvu informāciju par notiekošo Ukrainā un ļautu iedzīvotājiem brīvi paust savu viedokli.

“Ukraina šobrīd piedzīvo nežēlīgu karu, kas nes ciešanas, sāpes, bailes un iznīcību, iet bojā nevainīgi cilvēki, tostarp arī bērni. Arī Krievijā tūkstošiem ģimeņu nesagaidīs mājās savus vīrus un dēlus. Jūs zināt, ka Ukrainas vietējie pašvaldību vadītāji, tāpat kā jūs, vēlas saviem iedzīvotājiem nodrošināt pēc iespējas labākus dzīves apstākļus, un jūs zināt, ka šobrīd viņi ir bezspēcīgi, sastopoties ar karu savā valstī,” vēstulē pauž LPS priekšsēdis Gints Kaminskis un viņa vietnieki Andris Rāviņš un Vents Armands Krauklis.

Krievijas pilsētu un pašvaldību vadītāji ir aicināti atzīt, ka notiekošais Ukrainā nav “specoperācija”, bet gan karš, kā rezultātā tiek izpostītas pilsētas, to infrastruktūra, vēsturiskie objekti, slimnīcas, skolas un bērnudārzi. Savukārt karš nav tas, ko ir pelnījuši ne Ukrainas, ne arī Krievijas iedzīvotāji.

Informāciju sagatavoja: Ella Pētermane, Latvijas Pašvaldību savienības komunikācijas nodaļas vadītāja, padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.