Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Līnijdeju kolektīvs “Stand up” no Gaujienas atzīmēs 20 gadu jubileju

Vietējā publika labi zina, ka “Stand up” dejotājas prot pārsteigt skatītājus arvien no jauna kā ar savu enerģiju un dzīvesprieku, tā ar piemeklētiem deju soļiem un iespaidīgiem tērpiem. Foto: No Gaujienas tautas nama arhīva

Gaujienas tautas namā 3. jūnijā pulksten 19 norisināsies līnijdeju kolektīva “Stand up” 20 gadu jubilejas koncerts “Atmiņu virpulī”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kolektīvs dibināts 2002. gadā. Kā pastāstīja Gaujienas tautas nama vadītāja Laima Poševa, laikā, kad Latvijā ienāca kantrī stils, arī Gaujienā tika nodibināts līnijdeju kolektīvs “Stand up”. Tas aktīvi darbojas un kopumā ir apgūtas vairāk nekā 500 dejas.

Šobrīd “Stand up” apvienojušās astoņas aktīvas, radošas dejotājas, kuras vieno mīlestība pret līnijdejām, un vadītāja ir Dace Ķelpe. Kolektīvs ir piedalījies dažādos līnijdeju pasākumos Alūksnē, Lejasciemā, Valkā, Valmierā, Apē, Trapenē, Virešos, Palsmanē, Smiltenē. Ļoti jauka sadarbība ir izveidojusies ar Igaunijas kolektīviem no Harglas, Misso, Lahedas, Lullemae, Vastselīnas. “Stand up” 2018. gadā piedalījās starpnovadu līnijdeju un mūsdienu deju grupu saietā “Mūsdienu un līnijdeju ritmos” Viļakā. Arī Gaujienā tiek organizēti līnijdeju kolektīvu mācību semināri un kopš 2004. gada vasarās tiek rīkots līnijdeju festivāls.

“Dejotājas aktīvi un ar izdomu iesaistās dažādos vietējos un novada pasākumos. “Stand up” veido draudzīgas līnijdejotājas ar jau zināmām tradīcijām un veselīgu humora devu, tādēļ ikviens tiek aicināts pievienoties un vienoties dejā,” norāda L. Poševa un atgādina, ka līnijdejas ir paredzētas visām vecuma grupām un gaumēm.

Savukārt pēc jubilejas koncerta muzicēs Arnis Graps, kurš Gaujienā ieskandinās vasaras sezonas ballīšu sākumu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.