Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Līgatnes dabas taku lācene Ilzīte ielūdz uz dzimšanas dienu  

Daudziem zināmā un iemīļotā lācene Ilzīte šogad atzīmē savu 22. dzimšanas dienu. Par godu nozīmīgajiem svētkiem, trešdien, 11.janvārī plkst.11:00 Līgatnes dabas takās tiek rīkotas ikgadējās lācenes jubilejas svinības. Svētku rītā jubilārei tiks pasniegta īpaša svinību  kūka un Ilzītes audžu mamma Velga Vītola dalīsies ar neparasto Ilzītes dzīves stāstu. Lai šo dienu padarītu īpašu arī citiem šīs dienas gaviļniekiem – visām Ilzēm un 11.janvārī dzimušajiem – ieeja Līgatnes dabas takās ir bez maksas.   

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lācene Ilzīte kopā ar audžu mammu, dzīvnieku kopēju Velgu Vītolu un citiem Līgatnes dabas taku darbiniekiem šogad aicina atzīmēt savu 22. dzimšanas dienu plašā viesu lokā. Kā katru gadu, arī šoreiz Ilzītei tiks pasniegta svētku kūka, kas gatavota īpaši lācenei. Kūku gatavos Velga Vītola un cienasts sastāvēs no kartupeļu biezputras, dažādiem lāču gardumiem – treknām zivīm, riekstiem, ogām, medus un lācenītes lielākā kāruma– krabju nūjiņām.  

Sabiedrība ar aizrautību ir sekojusi līdzi Ilzītes dzīvei jau kopš lācenes dzimšanas. Ilzīte ir filmēta dokumentālās un mākslas filmās, dabas fotogrāfi lāceni iemūžinājuši fotosesijās, neskaitāmi lieli un mazi Līgatnes dabas taku apmeklētāji ik dienas priecājas par iespēju vērot lāča gaitas, dodoties ekskursijā dabas takās.  

Ilzīte nekad “nenoguļ” savu dzimšanas dienu un ir vērojama visu gadu, jo, tāpat kā liela daļa citu nebrīvē dzīvojošo lāču, ziemas guļā nedodas. Lāči un citi Līgatnes dabas taku iemītnieki ziemas sezonā gaidīs apmeklētājus katru dienu no plkst. 9:00 līdz plkst.16:00.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lācene Ilzīte dzimusi 2001. gada 11. janvārī Līgatnes dabas takās. Piedzimstot Ilzīte svēra vien 500 gramu, taču šobrīd lācenes svars ir sasniedzis 150 kilogramu. Ilzītes bioloģiskā mamma rūpēties par viņu nevarēja, tāpēc rūpes par lācēnu jau no pirmās dienas uzņēmās Līgatnes dabas taku darbiniece Velga Vītola, kas nu tiek saukta par Ilzītes audžu mammu. Pēc rakstura lācenīte ir atturīga un kārtību mīloša – viņa cieši turas pie ierastās lietu secības un Ilzītei piemīt gan priekšzīmīgas ēšanas, gan voljēra uzturēšanas manieres.   

Nebrīvē dzīvojošiem lāčiem šāds vecums  ir paši spēka pilnbrieda gadi, tomēr sugas pārstāvjiem, kurus nav barojusi un audzinājusi viņu bioloģiskā māte, 22 gadi jau ir ievērojams mūža garums.

Informāciju sagatavoja: Arta Krūmiņa, Līgatnes dabas taku izglītības un komunikācijas speciāliste 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.