Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Līgatnes dabas taku jubilejā – jauna orientēšanās spēle ar mīklām

Sestdien, 26. martā, Līgatnes dabas takas atzīmēs 47. pastāvēšanas gadadienu, piedāvājot apmeklētājiem papildu dzīvnieku aplūkošanai izmēģināt savas prasmes orientēšanās spēlē, kurā izmantotas 15 atjautīgākās mīklas no mīklu konkursa, kas tapa sadarbībā ar Latvijas Radio 1 raidījumu “Greizie rati”. Tāpat apmeklētāji varēs veikt izzinošus uzdevumus un piedalīties atraktīvās darbnīcās par savvaļas dzīvniekiem, kā arī bagātināt savu pastaigu ar virtuālā gida – jaunizveidotās mobilās aplikācijas “LDT Gids” – palīdzību.  

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Orientēšanās spēle “Līgatnes dabas taku Zvēru mīklas” tiks atklāta svinību dienā, un to varēs spēlēt līdz pat aprīļa beigām. Spēlē ietvertās mīklas radījuši bērni, par pamatu izmantojot “LDT Gida” dzīvnieku stāstus.  Spēle būs spēlējama gan viedierīcē ar interneta pieslēgumu, gan arī papīra versijā, saņemot karti ar mīklu atrašanās vietām Līgatnes dabas taku informācijas centrā.

Papildu tam laika posmā no 12.00  līdz 14.30 taku apmeklētāji būs aicināti izzināt Latvijas savvaļas dzīvnieku dzīvi dažādās spēlēs un izzinošajās darbnīcās, piemēram, dzīvnieku tāllēkšanā, zvēru tvisterī, zvēru pēdu atpazīšanā. Iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama. Dalība pasākumā iespējama, iegādājoties ieejas biļeti Līgatnes dabas takās. Lai izvairītos no liekas drūzmēšanās pie biļešu kasēm, aicinām biļetes iegādāties pirms pasākuma www.bilesuserviss.lv.

“Šoreiz savā dzimšanas dienā dāvinām dāvanu saviem apmeklētājiem. Tā ir  mobilā lietotne “LDT Gids”, kuru viedierīču lietotāji var lejupielādēt bez maksas Apple App Store un Google play veikalos. Šis virtuālais gids ne tikai palīdz veiksmīgi orientēties, bet arī paplašināt savas zināšanas par savvaļas dzīvniekiem. Orientēšanās spēlē tas palīdzēs rast pareizās atbildes. Turklāt dzīvnieku stāsti klausāmi jebkurā sev ērtā laikā arī ārpus Līgatnes dabas takām,” atklāj Līgatnes dabas taku izglītības speciālists Valters Kinna.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līgatnes dabas taku dzimšanas diena tradicionāli tiek atzīmēta martā, jo 1975. gada 8. martā voljerā dabas taku teritorijā tika ielaisti pirmie staltbrieži. Ideja par šādas teritorijas izveidi un pirmie darbi noritēja Gunāra Skribas, viena no Gaujas Nacionālā parka dibinātājiem un pirmā direktora, vadībā. Šobrīd Līgatnes dabas takas ir viens no populārākajiem Gaujas Nacionālā parka objektiem, kur redzami dažādi Latvijas savvaļas dzīvnieki, piemēram, aļņi, lāči, stirnas, jenotsuņi, lūši, mežacūkas, vāveres un citi zīdītājdzīvnieki, kā arī putni – ūpji un citas pūces.

Jaunumus par norisēm Līgatnes dabas takās, darba laiku un informāciju par šeit apskatāmajiem dzīvniekiem var uzzināt interneta vietnē www.ligatnesdabastakas.lv un “Facebook” profilā.

Informāciju sagatavoja: Valters Kinna, Dabas aizsardzības pārvaldes Līgatnes dabas taku dabas izglītības un informācijas speciālists

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.