Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Līgatnes dabas takās notiks Gaujas Nacionāla parka diena

Foto: latvia.travel

Līgatnes dabas takās sestdien, 3.jūnijā, no pulksten 11.00 līdz 15.00 notiks Gaujas Nacionālā parka diena, kurā caur izglītojošām un radošām aktivitātēm varēs iepazīt nacionāla parka bagātības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apmeklētājus ar īpašām spēlēm un radošo darbnīcu aicinās pasākuma īpašā viešņa – Anda Andrušaite, Dabas aizsardzības pārvaldes Gaujas Nacionāla parka dabas izglītības centra vadītāja, kura jau vairākus gadu desmitus māca, rāda un stāsta par parka dabas vērtībām gan Latvijā, gan, viesojoties kā parka pārstāvis, ārzemēs.

“Parku var salīdzināt ar dabas dārgumu krātuvi, jo te ir upes, ielejas, meži, pļavas, ūdenskritumi, purvi, alas un iežu atsegumi, kā arī daudzi citi dabas elementi. Arī cilvēks ir dabas sastāvdaļa, kurš nereti alkst saprast, kādēļ un kā notiek cilvēka un dabas mijiedarbība. Uz šiem jautājumiem atbildes meklēsim sestdien Līgatnes dabas takās,” teic pārvaldes Gaujas Nacionālā parka dabas centra vadītāja Anda Andrušaite.  

Gaujas Nacionālais parks ir pirmais un vecākais nacionālais parks Latvijā, kas šogad atzīmē pastāvēšanas 50. gadadienu. Tāpēc arī Līgatnes dabas takas, kuru izveide un vēsture cieši saistīta ar nacionālā parka vēsturi aicina ik vienu šogad īpašu uzmanību pievērst parka dabas un kultūrvēstures bagātībām. Vienlaikus parks ir arī populārākais dabas tūrisma galamērķis, kas apmeklētājus vilina ar krāšņo Gaujas senleju, Latvijas lielākajiem devona smilšakmens iežu atsegumiem, neatkārtojamām ainavām un kultūrvēsturiskām vietām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dalība pasākumā iespējama ar Līgatnes dabas taku apmeklētāju biļeti.

Gaujas Nacionālā parka Līgatnes dabas takas izveidotas 1975. gadā mežainām gravām bagātā apvidū, lai iepazīstinātu apmeklētājus ar Latvijā dzīvojošo savvaļas dzīvnieku sugām, dabas daudzveidību un dabas aizsardzības nepieciešamību. Lai to īstenotu, Līgatnes dabas takās regulāri notiek izglītojoši pasākumi par Latvijā sastopamajiem savvaļas dzīvniekiem, dodot iespēju visiem interesentiem sīkāk iepazīt šo dzīvnieku bioloģiju, dzīvesveidu, uzvedību un nozīmi dabā, kā arī iepazīsties ar Līgatnes dabas takās dzīvojošiem konkrētās sugas pārstāvjiem.

Informāciju sagatavoja:Arta Krūmiņa, Dabas aizsardzības pārvaldes Līgatnes dabas taku Izglītības un komunikācijas speciāliste 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.