Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Līgatnes dabas takās atklāta vāveru rezidence

Foto: Valters Kinna (Dabas aizsardzības pārvaldes Līgatnes dabas takas)

Līgatnes dabas taku kuplastes – Čita, Tomiņa un Rižiks – ir pārcēlušās uz jaunu mītni – nesen uzcelto Vāveru māju. Jaunuzceltā māja atrodas apmeklētāju pastaigu maršruta sākumā, tādēļ turpmāk vāveres būs pirmie dzīvnieki, kas sagaidīs apmeklētājus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunajā mītnē vāverēm ir pieejama daudzveidīga dzīves telpa ar dabīgiem augiem, kāpelēšanas iespējām, ko tās īpaši novērtē, kā arī vairākas slēptuves un dobumi, kuros vāveres iekārtojušas savas migas.

“Izsaku lielu pateicību Līgatnes dabas taku apmeklētājiem, jo tieši biļešu pārdošanas ienākumi ir ļāvuši īstenot sen loloto sapni par plašāku un interesantāku vāveru mītni. Visas trīs vāveres uz Līgatnes dabas takām atvestas no dažādām Latvijas pusēm kā mazi vāverēni, kas bija nokļuvuši bezpalīdzīgā stāvoklī vai palikuši bez vecāku aprūpes. Šobrīd tās ir izaugušas par ņiprām vāverēm, kurasapmeklētājiem būs ērti apskatāmas caur jaunās mītnes plašo skatlogu, netraucējot to privātumam,” atklāj Līgatnes dabas taku vadītāja Inta Lange.

Latvijā vāveres ir sastopamas ne tikai mežos, bet arī pilsētu parkos, dārzos, kapsētās un citos lielākos apstādījumos. Īpašu priekšroku kuplastes dod skujkoku un jauktu koku mežiem tur pieejamo čiekuru un dažādu sēklu dēļ. Līgatnes dabas takas ir vāveru iecienīta vieta, šeit mīt arī daudzas savvaļas vāveres, kuru ikdienas gaitas apmeklētāji var vērot pastaigu laikā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunumus par norisēm Līgatnes dabas takās, darba laiku un informāciju par apskatāmajiem dzīvniekiem var uzzināt vietnē www.ligatnesdabastakas.lv un “Facebook” profilā.

Informāciju sagatavoja: Valters Kinna, Dabas aizsardzības pārvaldes Līgatnes dabas taku dabas izglītības darba speciālists

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.