Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Lietotas, bet labas mantas var nodot labdarībā, izmantojot pakomātu

Foto: pixabay.com

Visu janvāri labdarības veikali “Otrā elpa” sadarbībā ar piegādes servisu “Omniva” aicina Latvijas iedzīvotājus pēc gada nogales svētkiem pārskatīt savus skapjus, atlasīt un ziedot liekās mantas. Tās uz “Otro elpu” šomēnes var sūtīt bez maksas “Omnivas” pakomātos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar vēlmi veicināt labdarības kultūru Latvijā un padarīt ziedošanas procesu pieejamu ikvienam interesentam, “Otrā elpa” sadarbībā ar piegādes servisu “Omniva” aicina ziedojumus uz labdarības veikaliem nosūtīt bez maksas. “Rīkot šo akciju mūs iedvesmoja ziedotāji, kuri regulāri mums raksta no visdažādākajām Latvijas pilsētām, reizēm pat no ārvalstīm. Lai arī mums ir ziedojumu pieņemšanas punkti Rīgā un Liepājā, tie, kuri vēlas ziedot un atbalstīt mūsu projektus, mīt visā Latvijā,” par kampaņas ierosmi stāsta “Otrās elpas” vadītāja Eleonora Beržinska.

Interesējoties, kas varētu saņemt šādu ziedojumu palīdzību mūspusē, ja iedzīvotāji atsauksies akcijai, E. Beržinska skaidro: “Tieši Valkā vai Smiltenē pagaidām nav organizācijas, ar kurām mēs sadarbojamies, bet, ja jums ir zināma kāda biedrība, nodibinājums, Sociālais dienests vai kas cits, kas palīdz vietējās kopienas iedzīvotājiem un kam noderētu mantiskie ziedojumi no “Otrās elpas”, aicinām sazināties, rakstot uz e-pastu info@otraelpa.lv. Citas tuvākās organizācijas, kurās nonāk ziedotāju atbalsts, ir biedrība “Be the LIght” (Cēsis), atbalsta centrs ‘’Pērle” (biedrība ‘’Rīgas pilsētas “Rūpju bērns”’), Cēsis, Latvijas Sarkanā Krusta istaba (Puikule), Limbažu novada pašvaldības Vidrižu pagasta pārvalde, kā arī citviet.”

Lai nosūtītu savu ziedojumu, interesentiem jāapmeklē “Omnivas” mājaslapas sadaļa https://www.omniva.lv/mums/kampanas un jāaizpilda tajā esošā forma, norādot savu kontaktinformāciju. Uz norādīto e-pasta adresi tiks nosūtīts bezmaksas pakomāta sūtījuma numurs. Jāņem vērā, ka sūtījuma numurs tiks nosūtīts manuāli, tāpēc var nākties nedaudz uzgaidīt. Gatavojot ziedojumu, jāņem vērā, ka maksimālais sūtījuma izmērs ir “Omnivas” paku skapja L izmērs (augstums 39 cm, garums 64 cm, platums 38 cm). Svarīgi arī atcerēties, ka maksimālais svars visiem pakomāta sūtījumiem ir 30 kilogrami.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā nodot sūtījumu labdarībai? Tas ir pavisam vienkārši – atnākot uz pakomātu, ekrānā jāizvēlas “Nosūtīt sūtījumu”, tad “Nosūtīt sūtījumu ar iepriekš sagatavotu adrešu karti”, tad jāievada e-pastā saņemtais sūtījuma numurs un atvērtajā pakomāta skapīti jāievieto ziedojums. Visi ziedojumi sākotnēji tiks nogādāti “Omnivas” noliktavā un tālāk nodoti labdarības organizācijai “Otrā elpa”.

“Mēs būsim priecīgi, ja labdarībai nodosiet labas mantas, kas ir darba kārtībā – tam obligāti nav jābūt kam jaunam, bet tam ir jābūt tīram, lietojamam, bez būtiskiem defektiem. Var ziedot gan pieaugušo, gan bērnu apģērbus, apavus, dažādus aksesuārus, rotas, somas, rotaļlietas, spēles, dažādus bērnu palīglīdzekļus, grāmatas, žurnālus, interjera priekšmetus, mājas dekorus, mazgabarīta elektropreces, traukus, mājas tekstilu un audumus,” norāda E. Beržinska un atklāj, ka šobrīd nevar paredzēt, kāda būs interesentu atsaucība, taču cer uz to, ka tā būs ievērojama un tad no vienu mēnesi ilgas kampaņas bezmaksas ziedojumu sūtīšana varētu kļūt par ilgtermiņa draudzību starp “Otro elpu” un “Omnivu”. “Paldies viņiem par pretimnākšanu un ieguldījumu labo darbu veicināšanā!” saka E. Beržinka.

Visi ziedojumi tiks nogādāti “Omnivas” noliktavā un ar “Otrās elpas” palīdzību nodoti tiem, kam tie visvairāk nepieciešami. Daļa no ziedojumiem tiks pārdoti “Otrās elpas” labdarības veikalos, lai atbalstītu iniciatīvas turpmāku darbību un finansiāli ziedotu Bērnu slimnīcas fonda un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas orgānu donoru programmai, veidojot uzkrājumus ārkārtas gadījumiem.

“Otrā elpa” ir sociālās uzņēmējdarbības pionieris Latvijā, kas darbojas kopš 2009. gada, sniedzot atbalstu kuplam skaitam organizāciju, to vidū gan pansionātiem, gan krīzes centriem, gan dzīvnieku patversmēm, gan atbalsta centriem sociāli mazaizsargātajiem. Šo gadu laikā labdarības veikalu darbība ir nodrošinājusi finansējumu 154 tūkstošu eiro apmērā – sociālo projektu īstenošanai 100 dažādām organizācijām visā Latvijā, kā arī nodrošinājusi mantisko palīdzību aptuveni 2 miljonu vienību apmērā aptuveni 170 organizācijām.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.