Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Lielie apkures rēķini aktualizē māju renovāciju

Šī ziema Smiltenē izmaksu ziņā nav viegla centralizētajai apkurei pieslēgto māju iedzīvotājiem. Pilsētā ir daudzdzīvokļu nami, kuros par janvāri piestādītie rēķini tikai par apkuri vien uz dzīvokli jau pārsniedz pāris simtus eiro.
Tāda, piemēram, ir nerenovētā māja Dakteru ielā 26, kur trīs istabu dzīvoklim apkures izmaksas janvārī uz vienu kvadrātmetru bija 4,19 eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN).
Arvien grūtāk kļūst izdzīvot
Izmaksas katrai mājai Smiltenē ir atšķirīgas, piemēram, renovētajā mājā Rīgas ielā 3/2 par kvadrātmetru janvārī tie bija 2,20 eiro, ieskaitot PVN (trīs istabu dzīvoklim).
“Ziemeļlatvija” jau rakstīja, ka šajā apkures sezonā Smiltenē par centralizēti saražoto siltumenerģiju tās patērētājiem divus gadus būs jāmaksā ievērojami vairāk nekā līdz šim – 105,54 eiro par megavatstundu līdzšinējo 58,31 eiro/MWh vietā (abos gadījumos tarifs norādīts bez pievienotās vērtības nodokļa – PVN).
Tas ir jaunais siltumražotāja SIA “CS Smiltene” siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs, kurā iekļauta neparedzēto izmaksu komponente 18,27 eiro/MWh (bez PVN).
Šis tarifs ir spēkā līdz 2025. gada 6. oktobrim. Pēc tam no 2025. gada 7. oktobra Smiltenē spēkā būs jaunais apkures tarifs bez neparedzēto izmaksu komponentes – 87,27 eiro/MWh (bez PVN).

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.