Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Lieldienās Smiltenē varēs “sasiet kājas” nelaimei

Foto: smiltenesnovads.lv

Līdz Lieldienām vairs tikai divas nedēļas, tāpēc Smiltenes kultūras centrs jau laikus informē par to, kādi publiski pasākumi notiks šajos svētkos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau no 11. līdz 18. aprīlim Smiltenes bibliotēka aicina rotāt Lieldienu koku un apskatīt pirmsskolas izglītības iestādes “Pīlādzītis” audzēkņu zīmējumu izstādi – košas oliņas ar spēka vārdiem.

Savukārt līdz pat 24. aprīlim bibliotēkas “Facebook” kontā būs iespējams risināt virtuālu krustvārdu mīklu, asinot prātu un pārbaudot zināšanas par Lieldienu tradīcijām. Smiltenes bibliotēkas Bērnu apkalpošanas nodaļas telpās šajā laikā būs apskatāma bērnu zīmējumu izstāde “Lieldienu rīts”, kā arī no 11. līdz 14. aprīlim gaidāmas “olu medības”.   

Pavasara saulgriežu daudzināšanas un svinēšanas kulminācija gaidāma Pirmajās Lieldienās, 17.  aprīlī, kad ikviens būs mīļi gaidīts pļaviņā pie Tautas lietišķās mākslas studijas (TLMS) “Smiltene” Atmodas ielā 2, informē  Smiltenes kultūras centra mākslinieciskā vadītāja Madara Mūrniece.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pie TLMS “Smiltene” no pulksten 11  līdz 13 varēs piedalīties dažādās gan izzinoši izklaidējošās, gan tradicionālās aktivitātēs, piemēram, kopā ar TLMS “Smiltene” dalībniecēm un folkloras kopu “Rudzupuķe” izcept “nūjas maizi”, pārbaudīt veiklību un attapību dažādās rotaļās, izvingrināt pirkstus radošajās darbnīcās, krāsot un ripināt olas un šūpoties.

Pulksten 11 svinību norises vietā uzstāsies brīvas gribas ansamblis “Stiprās sievas” un  etnoprieka grupa “Ogas”,  skanēs gan tautasdziesmas, gan spēka dziesmas.

Ansamblis “Stiprās sievas” ir dibināts 2013. gada mūzikas un mākslas festivāla “Bildes” vasaras nometnē. Oriģinālais nosaukums “brīvās gribas ansamblis” pieļauj repertuāra un stilistikas dažādību. “Stiprās sievas” izpilda gan latviešu tautasdziesmas, gan spēka dziesmas, gan oriģinālmūziku un bieži uzstājas kopā ar etnoprieka grupu “Ogas”, kas ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Etnomuzikoloģijas, Pedagoģijas un Stīgu instrumentu nodaļas absolventu dibināts sastāvs. Grupa darbību sākusi 2017. gadā un izpilda tradicionālu tautas un savu oriģinālmūziku, izmantojot tautasdziesmu tekstus, ziņģes no folk­loras arhīva, dančus un pasaules tautu melodijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lieldienu nedēļā visi, kuri vēlēsies, varēs apliecināt savu atbalstu Ukrainas tautai, “sasienot kājas” nelaimei. Madara Mūrniece skaidro, ka mūsu senči ticēja, ka pavasara saulgriežu laikā, ar krāsainu dzīparu kopā sasienot koka zara divus atzarus, iespējams atbrīvoties no ļaunuma, nelaimēm, slimībām un citām ligām.

“Tieši tāpēc no 15. līdz 18. aprīlim tiks organizēta akcija “Sasien nelaimei kājas!” – kokos pie TLMS “Smiltene” iesiesim lentītes Ukrainas karoga krāsās, sūtot labas domas un spēka vārdus ukraiņu tautai, kas šobrīd varonīgi cīnās par savu brīvību, pret Krievijas agresiju,” viņa aicina.

Lentītes būs pieejamas Smiltenes kultūras centrā, Smiltenes bibliotēkā un  TLMS “Smiltene”.   

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.