Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Lielākais klātienes fizikas pasākums Latvijā – Fizikas Komandu Olimpiāde

Jau šo svētdien norisināsies piektā Fizikas Komandu Olimpiāde, ko rīko Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolas skolēni un absolventi. Olimpiāde pulcēs 8.-12. klašu skolēnus, kas ir apvienojušies komandās divu līdz piecu cilvēku sastāvā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2024. gadā olimpiāde turpina paplašināties un šogad notiks 7 Latvijas pilsētās – Rīgā, Valmierā, Gulbenē, Rēzeknē, Daugavpilī, Ventspilī un Liepājā – un 9 skolās. Šogad dalībai olimpiādē ir pieteikušies 723 skolēni 170 komandās no visas Latvijas, kas ir lielākais dalībnieku skaits olimpiādes vēsturē.

Olimpiādes laikā dalībnieki kopējiem spēkiem risinās savai klašu grupai atbilstošus, paaugstinātas grūtības pakāpes uzdevumus, kas pārbaudīs skolēnu spējas strādāt komandā un demonstrēt prasmes un zināšanas fizikā. Tāpat katrai komandai būs iespējams veikt eksperimentu un redzēt demonstrējumu, kas padarīs olimpiādi vēl interesantāku. Īpaši interesants demonstrējums ir sagatavos vidusskolas komandām, kas ir tapis sadarbībā ar Cietvielu Fizikas Institūtu, par ko gan sīkākas detaļas pirms olimpiādes nevar atklāt. Šī ir lielākā šāda tipa olimpiāde Latvijā.

“Šogad Fizikas Komandu Olimpiādi rīkot ir bijis ļoti izaicinoši. No iepriekšējo gadu 5 skolām, šogad esam olimpiādes tapšanā iesaistījuši jau 9, kas padara sagatavošanos olimpiādei apjomīgāku. Finansējuma trūkums arī ir viens no šķēršļiem, kas ir jāpārvar olimpiādes veidošanā. Lai olimpiāde šogad varētu notikt esam piesaistījuši vairāk kā 40 cilvēkus no dažādiem Latvijas reģioniem, līdz ar to mums ir jānodrošina transporta, naktsmītņu izmaksas, kas šajā gadā ir bijis īpaši grūti. Gribam teikt milzīgu paldies mūsu sadarbības partneriem, kas palīdz mums skolēnus nodrošināt ar eksperimentu komplektiem un balvām, jo bez šī atbalsta tas nebūtu iespējams,” atklāj Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas absolvente, šobrīd Rīgas Stradiņa Universitātes 4. gada Medicīnas fakultātes studente un viena no galvenajām olimpiādes organizatorēm Kristiāna Maskava-Pudāne.

2024. gadā olimpiāde atbalsta “VALMIERA GLASS”, “ARGUS”, “Tet”, “Rīgas Tehniskā Universitāte”, “Kiwa Latvia”, “Multipack”, “Latvernergo”, “SAKRET”, “LETERA”, AS “Augstsprieguma tīkls”, “Multipack” un Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūts.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.