Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Lielākā daļa pašvaldību uzsākušas energoresursu cenu pieauguma atbalsta maksājumu izmaksu mājsaimniecībām

Foto: pixabay.com

Lielākā daļa Latvijas pašvaldību uzsākušas energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma samazinājuma atbalsta izmaksu pieteiktajām mājsaimniecībām. No vairāk nekā 135 tūkstošiem Latvijas pašvaldībās saņemto pieteikumu 75% ir izskatīti, un pašvaldībās pieņemti pozitīvi lēmumi par atbalsta izmaksu mājsaimniecību īpašniekiem vai īrniekiem vairāk nekā 6,3 miljonu eiro apmērā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

38 pašvaldības jau ir uzsākušas atbalsta izmaksu un izmaksāts atbalsts 56 tūkstošiem pieteikumu 3,5 miljonu eiro apmērā. Arī atlikušās pašvaldības gatavojas atbalsta maksājumu veikšanai un pirmie maksājumi tiks veikti tuvākajās dienās.   

Atgādinām, lai palīdzētu iedzīvotājiem energoresursu sadārdzināšanas laikā, valdība īsteno dažādus atbalsta pasākumus. Mājsaimniecību energoresursu izmaksu pieauguma daļējai kompensācijai tiek pielietoti divi iedzīvotājiem atšķirīgi veidi. Centralizētas siltumapgādes gadījumā vai apkurē izmantojot dabasgāzi, atbalsts tiks piemērots automātiski piestādītajos rēķinos. Turpretī, izmantojot apkurē granulas vai briketes, malku vai elektroenerģiju, iedzīvotājiem nepieciešams iesniegt pieteikumu pašvaldībai. Pieteikumu iespējams iesniegt elektroniski attālināti, vai arī ierodoties klātienē pašvaldībā.

Pašvaldībās ir novērojamas krasas atšķirības pieteikumu iesniegšanas veida izvēlē. Atsevišķās pašvaldībās līdz pat 80% pieteikumu iedzīvotāji ievada elektroniski portālā www.ePakalpojumi.lv. Savukārt citās pašvaldībās līdz pat 70% pieteikumu tiek ievadīti klātienē, kas nenoliedzami iedzīvotājiem un pašvaldības darbiniekiem prasa lielāku darba ieguldījumu. Tāpēc mēs aicinām iedzīvotājus pieteikumus aizpildīt elektroniski portālā www.ePakalpojumi.lv . Tomēr, ja kādu apsvērumu dēļ nevarat pieteikumu aizpildīt elektroniski, iesniedziet to klātienē pašvaldībā. Praktiski katra pašvaldība informāciju par pieteikumu pieņemšanas kārtību ir publicējusi savā mājaslapā un sociālajos tīklos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No 2022. gada 1. oktobra līdz 25. oktobra pulksten 17.00 portālā www.ePakalpojumi.lv atbalsta pasākumiem mājsaimniecībām bija iesniegti vairāk kā 68 tūkstoši pieteikumu un klātienē pašvaldībās nedaudz vairāk kā 67 tūkstoši pieteikumu.

Dati par pašvaldībuveikto energoresursu cenu ārkārtēja pieauguma atbalsta izmaksu pieteiktajām mājsaimniecībām apkopoti 2022. gada 25. oktobrī.

Informāciju sagatavoja: Līva Zirnīte, mārketinga speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.