Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Lielā talka Smiltenes novadā būs jau šonedēļ

2023. gadā Lielajā talkā talcinieki Smiltenes pusē sakopa firsta Paula Līvena laikā uzcelto siltumnīcu un dārzniecības teritoriju Kalnamuižā (attēlā). Šogad talka notiks Cērtenes pilskalnā un Smiltenes kapos. FOTO: SANDRA PĒTERSONE

27. aprīlī visā Latvijā norisināsies ikgadējā, jau 17. Lielā talka, kurai šogad izvēlēts moto “tīri – zaļi – ilgi”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenes novada pašvaldība apkopojusi informāciju par Smiltenes novadā organizētājām publiskajām talkām un aicina iedzīvotājus tajās piedalīties vai arī talkot individuāli.

Talkas vietas izvēlē uzklausa iedzīvotājus

Lielo talku Smiltenes novadā rīko pagastu pārvalžu un to apvienību vadītāji, koordinē – Saimnieciskā nodaļa. Maisus varēs saņemt talkošanas vietās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau marta vidū pašvaldība lūdza iedzīvotājus sniegt savus ierosinājumus, kura vieta šogad Lielajā talkā būtu jāsakopj Smiltenes pilsētā.

“Kopā saņemti vairāki desmiti ierosinājumu, piemēram, Jāņukalns, Lazdukalns, Cērtenes pilskalns un citi. Smiltenes novada pašvaldības Saimnieciskās nodaļas darbinieki apsekoja norādītās vietas, secinot, ka šobrīd uzkopšanas darbi aktuāli tieši Cērtenes pilskalnā, – tur biezās sniega segas un vēja rezultātā nolauzts daudz koku vai to zaru, ko nepieciešams savākt,” informē Madara Mūrniece-Krūmiņa, Smiltenes novada pašvaldības komunikācijas un mārketinga speciāliste.

Cērtenes pilskalnā talciniekus gaidīs 27. aprīlī pulksten 10 pie pilskalna sarga skulptūras Drandu ielas galā. Līdzi jāņem cimdi, zāģi, ķerras vai citi darbam nepieciešamie instrumenti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēl Smiltenē Lielajā talkā sakops ievērojamu novada personību atdusas vietas pilsētas kapos. Talciniekus 27. aprīlī gaidīs pulksten 10 pie Smiltenes pilsētas kapu kapličas.

Vairākos pagastos, piemēram, Brantu, Palsmanes un Virešu, ļaudis aicināti talkot individuāli, par to iepriekš informējot sava pagasta pārvaldi, lai saņemtu maisus.

Individuāli talkot sev ērtā laikā aicina arī Grundzāles pagasta pārvalde, rosinot pagasta iedzīvotājus sakopt savai dzīvesvietai piegulošās publiskās teritorijas (ceļmalas, mežmalas, upmalas, pieturvietas), kā arī savu tuvinieku atdusas vietas Palsmanes, Gaujienas un Aumeisteru kapsētās, kapsētu koplietošanas celiņus un citas kapiem piegulošās teritorijas. Piemēram, Grundzāles pagasta pārvaldes darbinieki uzposīs kapsētu Aumeisteros.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kolektīvās talkas būs septiņos pagastos

Bilskas pagasta Mēros Lielās Talkas gaisotne būs jūtama jau šo sestdien, 20. aprīlī, kad Bilskas pagasta pārvalde sadarbībā ar biedrību “Mēru muižas attīstībai” aicinās sakopt Mēru muižas parku. Talka sāksies pulksten 10. Tās laikā ne tikai saposīs muižas apkārtni, bet arī spriedīs par Mēru muižas attīstības iespējām. Būs pieejama ziedojumu kastīte. Talciniekiem līdzi jāņem cimdi, grābeklis, lāpsta vai ķerra. Savukārt Lielās talkas dienā, 27. aprīlī, pulksten 10 ikviens ir aicināts uz kopīgu talkošanu pie Bilskas ezera, kur turpinās iepriekšējos gados uzsāktos darbus.

Drustu pagastā 27. aprīlī uzposīs ceļmalas un Draudzesskolas ezera malu. Vēl plānoti sakopšanas darbi skolas teritorijā. Talka sāksies pulksten 9.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gaujienas pagastā Lielā talka nākamo sestdien notiks vairākās vietās pagastā un sāksies pulksten 9.30. Ikviens iedzīvotājs aicināts kopīgi sakopt Zvārtavas ezera apkārtni, Gaujienas dabas taku, Baznīckalnu, kā arī kapu teritoriju.

Launkalnieši Lielās talkas dienā aicināti kopīgi sakopt teritoriju Launkalnes centrā pēc kūtiņas un šķūnīša nojaukšanas. Līdzi jāņem darba cimdi. Pulcēšanās ciema centrā pulksten 11.

Raunas pagastā 27. aprīlī Lielās talkas norises vieta būs Raunas kapsētā. Talciniekus tur gaidīs pulksten 10.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Trapenes pagastā talciniekus 27. aprīlī gaidīs pulksten 9 Trapenes estrādē. Plānots sakopt estrādi, Absolventu birztalu, Somu kapus, piemiņas vietas, teritoriju ap Upurliepu un Tinābeli, kā arī iesēt rudzupuķes pie bijušās gāzes būdas. Vēl notiks labiekārtošanas darbi sporta zāles teritorijā. Talciniekiem līdzi vēlams ņemt grābekļus un darba cimdus. Pēc labi paveikta darba talkas organizators, Trapenes pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Šepters cienās ar paša gatavotu plovu.

Variņos Lielās talkas gaisotni varēs izjust šo sestdien, 20. aprīlī. No pulksten 9 pagasta iedzīvotāji aicināti sakopt sava pagasta “sirdi” – centru un parka teritoriju.

Lielā talka šogad notiks, kā jau ierasts pēdējos gados, divos formātos – kolektīvās talkas un SOLO talkas (ieskaitot ĢIMENES un DUO talkas). Tas nozīmē, ka talkot var vienatnē vai kopā ar savu ģimeni, pastaigājoties pa mežu vai gar jūru, vai sakopjot savas mājas apkārtni. SOLO talku var reģistrēt Lielās talkas tīmekļvietnē www.lielatalka.lv.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.