Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Liela interese par sezonas strādnieka vietu

Foto: pexels.com

Tuvojoties zāles pļaušanas sezonai, novada pašvaldības Pilsētas teritorijas apsaimniekošanas nodaļa meklē sezonas strādnieku, bet tikai uz pieciem mēnešiem. Šogad šādu darba iespēju pašvaldība piedāvā tikai vienam cilvēkam, kuram par paveikto sola valsts noteikto minimālo mēneša algu – 700 eiro mēnesī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nodaļas vadītājs Viktors Bavins stāsta, ka pēc sludinājuma ievietošanas pusotras stundas laikā saņēmis sešus telefona zvanus no darba meklētājiem. Viņš atzīst, ka joprojām cilvēki izrāda interesi par šo sezonas strādnieka vietu, bet šī vakance vairs nav aktuāla, jo darbinieks jau ir atrasts.

Kaut arī darba devēji nereti sūrojas par darbinieku trūkumu, tikpat liela problēma ir jauna darba atrašana. Valsts nodarbinātības dienestā pieteikto vakanču piedāvājums nav liels un ne visi darba meklētāji viegli atrod savām vajadzībām un profesijai atbilstošu darbu. Kāda darba meklētāja, kura pašlaik vēl izmanto bezdarbnieka statusam piešķirtās iespējas, “Ziemeļlatvijai” atzīst, ka katru dienu vērīgi izpēta visus pieejamos darba vakanču portālus, bet diemžēl bez panākumiem un lielas cerības par iespēju atrast piemērotu darbu. Sievietei ir vairāk nekā piecdesmit gadu, un viņa atzīst, ka darbu birojā vai kādā iestādē diezin vai izdosies atrast, atliek vien pārdevējas darbs. Turklāt kāda cita bezdarbniece meklē iespēju, kā apmeklēt, tiesa gan – maksas kursus, lai iegūtu sertifikātu skaistumkopšanas jomā. Viņa cer, ka, strādājot šajā nozarē, izdotos nopelnīt iztiku, bet jārēķinās arī ar savu personīgo līdzekļu ieguldījumu ne tikai kursu apmaksai, bet arī lai iegādātos starta komplektu darba uzsākšanai. Viņa atzīst, ka tas nav lēti. Jāatzīst, ka neviens “Ziemeļlatvijas” uzrunātais nevēlējās publiski izpaust savu vārdu un uzvārdu, jo, kā paši atzīst, pašlaik jūtas kā neveiksminieki.

Pēc ziemas dīkstāves beidzot darbu celtniecībā uzsācis aptuveni četrdesmit gadus vecs vīrietis. Viņš priecājas, ka beidzot katru rītu var doties uz darbu, bet sarunā iezogas arī pa kādai skumjai notij. Proti, darbs solīts tikai septiņus mēnešus, tālāk – neziņa. Ja neizdosies atrast jaunu objektu, tas nozīmē, ka bezdarba gadījumā nebūs arī bezdarbnieka pabalsta. Vīrietis noskaidrojis, ka, lai saņemtu šo valsts piešķirto atbalstu, ir jānostrādā vismaz deviņi mēneši gadā un jāmaksā nodokļi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Paši zināt, kā tagad celtniecībā tiek maksātas algas. Tas nozīmē, ka arī bezdarbnieka pabalsts tiek maksāts, ņemot vērā samaksātos nodokļus no minimālās darba algas. Kur es skriešu prom no savām mājām, darba iespējas jāmeklē tepat Valkā,” secina vīrietis.

Ielūkojoties Nodarbinātības valsts dienesta vakanču portālā www.nva.gov, nākas secināt, ka pašlaik Valkas novadā ir 23 vakantas darba vietas. Valkas novada pašvaldība meklē remontstrādnieku un profesionālās ievirzes skolotāju, Valsts policija – inspektorus iekšlietu jomā, Valsts sociālās aprūpes centrs “Zemgale” – fizioterapeitu un psihologu, biedrība “Labāka rītdiena” – sociālo darbinieku un sociālo rehabilitētāju. Ir arī vēl daži citi darba piedāvājumi.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.