Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Lems par krimināllietas ierosināšanu par apzināti nepatiesu liecību sniegšanu


Foto: pexels.com

Ziemeļlatvijas” rīcībā nonākusi informācija, ka Vidzemes rajona tiesa, izskatot krimināllietu par Kārķu pagasta iedzīvotāja Jāņa Kazaka nošaušanu 2022. gada decembrī, divām lieciniecēm ierosinājusi lietu par apzinātu nepatiesu liecību sniegšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ziemeļlatvija” 2. aprīļa laikrakstā jau vēstīja, ka tiesa 20. martā lietā par slepkavību pasludināja spriedumu diviem valcēniešiem – nogalinātā pensionāra mazdēlam Artūram Kazakam un viņa darbabiedram un līdzdalībniekam Agrim Siņicam. Vidzemes rajona tiesas priekšsēdētāja palīdze Sintija Ādamsone “Ziemeļlatvijai” apstiprina, ka tiesnese lietā ir pieņēmusi lēmumu par apzināti nepatiesu liecību sniegšanu.

“Minēto lēmumu var pārsūdzēt tikai reizē ar sprieduma pārsūdzēšanu, un tas stājas spēkā vienlaikus ar sprieduma spēkā stāšanos. Tiesa izpildei nosūta tikai spēkā stājušos nolēmumus,” norāda S. Ādamsone.

Vidzemes rajona tiesas lēmumu par apzināti nepatiesu liecību sniegšanu izlemts nosūtīt Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldei jautājuma izlemšanai par kriminālprocesa uzsākšanu, kāds paredzēts Krimināllikuma 300. panta otrajā daļā. Krimināllikuma 300. panta otrā daļa par apzināti nepatiesas liecības, atzinuma, tulkojuma, paskaidrojuma un pieteikuma sniegšana, ja tās izdarītas, veicot pirmstiesas kriminālprocesu vai iztiesājot tiesā lietas par smagu vai sevišķi smagu noziegumu, vai ja tām bijušas smagas sekas, vai ja tās izdarītas mantkārīgā nolūkā, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā inspektore Zane Vaskāne informē, ka Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvalde pagaidām vēl nav saņēmusi šādu Vidzemes rajona tiesas lēmumu.

Šobrīd vēl nav zināms arī datums, kad tiks sastādīts pilns tiesas spriedums.

S. Ādamsone skaidro, ka, ja no procesa dalībniekiem saņemts lūgums par pilna sprieduma sagatavošanu, tiesa to sagatavo 14 dienu laikā, paziņojot tā pieejamības datumu. Tiesnesim ir tiesības pilna sprieduma sastādīšanas termiņu pagarināt.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.