Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Lems par Kraukļa atstādināšanu no amata (precizēta)

Foto: Inga Karpova

Šodien, 30.jūnijā, pulksten 10:00 sāksies Valkas novada pašvaldības domes sēde, kurā tiks izskatīta opozīcijas deputātu prasība par pašvaldības vadītāja Venta Armanda Kraukļa atstādināšanu no amata.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iesniegumu par V.A.Kraukļa atstādināšanu parakstījuši seši opozīcijas deputāti – Viesturs Zariņš (JV, LZS), Guntis Albergs (JV, LZS), Kristaps Sula (JV, LZS), Dace Bašķe (JV, LZS), Agnis Birkavs (NA) un Juris Žurovičš (NA).

Iesniegumu parakstīt atteicās opozīcijas deputāte Sandra Pilskalne (JV, LZS), paskaidrojot, ka iesniegumu uz sešām lapām saņēma pirmdienas pēcpusdienā, bet paraksts bija vajadzīgs jau tajā pašā dienā.

“Es uzskatu, ka pareizāk ir nevis visu enerģiju ieguldīt, lai par katru cenu nomainītu politisko varu, bet strādāt, lai nākamajās vēlēšanās iegūtu tautas vairākuma atbalstu. Vara būs stipra, tautas ievēlēta, nevis dažu deputātu izmainīta. Mana būtība protestē pret nemitīgiem kašķiem, bet šobrīd notiek koncentrēšanās uz slikto, un tā ir tāda nepatīkama politiska jezga,” savu nostāju pauž S. Pilskalne, kura pašvaldības sektorā ir daudzus gadus. Viņa atzīst, ka iekšējā situācija Valkas domē ir tik smaga, kāda tā nav bijusi nekad.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iesniegumā seši domes deputāti apgalvo, ka Krauklis ir izdarījis vairākus pārkāpumus. Viņš esot vairākkārtēji pārkāpis likumu “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” un turpinājis izdarīt pārkāpumus arī pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja piespriesto administratīvo sodu saņemšanas. Mērs arī esot “vairākkārtēji vienpersoniski pieņēmis lēmumus rīkoties ar pašvaldības mantu, vienlaikus būdams interešu konfliktā un radot zaudējumu pašvaldībai, no pašvaldības domes deputātiem slēpis informāciju par jautājumiem, kas ir domes deputātu kompetencē un kurus izlemt tiesīgi tikai visi domes deputāti kopā, kā arī slēdzis personīga rakstura privāttiesisku darījumu, kura iznākums bijis atkarīgs no pašvaldības domes deputātu balsojuma”.

“Arī pēc visu izdarīto pārkāpumu atklāšanas sabiedrībai, tajā skaitā pašvaldības iedzīvotājiem un pašvaldības domes deputātiem, kas viņu ievēlējuši par pašvaldības vadītāju, dodot savu uzticības balsojumu, turpinājis apgalvot, ka tiek nepatiesi apmelots, un, ka visi pārkāpumi ir tikai opozīcijas nepamatoti apvainojumi,” iesniegumā pamato opozīcijas deputāti.

Viņi arī apgalvo, ka tā vietā, lai kaut brīdi pārtrauktu veikt nelikumīgās darbības, Krauklis esot “turpinājis tās īstenot, ignorējot gan sabiedrības viedokli, gan kontrolējošo institūciju piemērotos sodus un norādījumus”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novada mērs arī esot “ar augstprātīgu attieksmi un nicinošu izturēšanos pret administrācijas darbiniekiem radījis apstākļus, ka pašvaldības administrācija nav spējīga pilnvērtīgi strādāt”. Pēc deputātu paustā, domes priekšsēdētājs pārkāpj vispārpieņemtās ētikas normas, tostarp nespēj atdalīt darbinieku profesionalitāti no ārpus darba aktivitātēm, kopumā vispārīgi neievērojot darba attiecību standartus, kas grauj darbinieku vēlmi censties uzlabot sava darba kvalitāti.

Nobeigumā domes deputāti uzsver, ka Krauklis “konceptuāli neizprotot pašvaldības kā atvasinātas publiskas personas un valsts pārvaldes iestādes nozīmi valsts pārvaldes iekārtas sistēmā, cita starpā neievērojot varas dalīšanas principus”. Viņš cita starpā nepārtraukti traucējot izpilddirektoram pilnvērtīgi vadīt administrāciju, izpilddirektora vietā izlemjot gan par administrācijas štata vietām, gan administrācijas darbinieku pieņemšanu vai atbrīvošanu no amatiem, gan citiem ar izpildvaru saistītiem jautājumiem.

Neuzticības balsojumu domnieki pieprasa, ņemot vērā likumu “Par pašvaldībām”, kas noteic, ka dome var izskatīt jebkuru jautājumu, kas ir attiecīgās pašvaldības pārziņā, turklāt tikai dome var ievēlēt vai atlaist domes priekšsēdētāju. Lai iesniegtu prasību par domes priekšsēdētāja atbrīvošanu no amata, nepieciešama vismaz viena trešdaļa domes deputātu parakstu, taču, lai priekšsēdētrtāju atbrīvotu no ieņemamā amata, balsojumā nepieciešams balsu vairākums, Valkas novada pašvaldības gadījumā – vismaz astoņas no 15 deputātu balsīm.

Laikraksts “Ziemeļlatvija” klātienē sekos notiekošajam domes sēdē un informēs lasītājus par pieņemtajiem lēmumiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.