Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Laureātu godā – divas atjaunotās daudzdzīvokļu mājas Valkā

Ir noslēdzies Ekonomikas ministrijas rīkotais konkurss “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2023”. Starp konkursa laureātiem ir arī divas atjaunotās daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas Valkā, kuras apsaimnieko SIA “Valkas Namsaimnieks”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nominācijā “Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka” 2. vietu ieguva daudzdzīvokļu ēka Valkā, Stendera ielā 2, bet ēka Tirgus ielā 16 ‒ 3. vietu.

Ēka Stendera ielā 2 atjaunota, piesaistot Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu. Apkures izmaksas pēc ēkas atjaunošanas (izmērītais) ir 45,68 kWh/kvadrātmetrā. Kopējais siltumenerģijas ietaupījums – 54 procenti. Šī māja ekspluatācijai nodota 1968. gadā. Tai ir pieci virszemes stāvi, un ēkas kopējā platība ir 3218 kvadrātmetri.

Savukārt dzīvojamā māja Tirgus ielā 16 pirmreizējā ekspluatācijā nodota 1961. gadā. Ēkai ir trīs virszemes stāvi un kopējā platība 1293,4 kvadrātmetri. Ēkai ir centralizētā siltumapgāde. Siltuma regulēšana ēkā notiek atkarībā no ārgaisa temperatūras, tiek veikts temperatūras pazeminājums naktī un siltumu regulē individuāli ar termoregulatoriem. Siltumenerģijas uzskaite tiek veikta individuāli ar alokatoriem. Karstais ūdens tiek sagatavots centralizēti siltummezglā. Karstā ūdens temperatūras regulēšana notiek siltuma mezglā. Tiek veikta atsevišķa siltumenerģijas uzskaite karstā ūdens sagatavošanai. Uzstādīti ūdens viedie skaitītāji un alokatori apkures patēriņa kontrolei.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

SIA “Valkas Namsaimnieks” valdes loceklis Ivo Meļķis stāsta, ka šajā konkursā piedalās jau trīs gadus un abos pēdējos Valkas atjaunotās ēkas tikušas pie godalgotām vietām.

“Droši vien, ka piedalīsimies arī nākamgad. Vai tad dzīvojamā atjaunotā ēka Raiņa ielā 5 nav skaista?” domā I. Meļkis.

Jāpiebilst, ka SIA “Valkas Namsaimnieks” konkursam bija pieteicis vēl divas atjaunotās daudzdzīvokļu mājas – Ausekļa ielā 2 un Tirgus ielā 14, bet tās neiekļuva starp laureātiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.