Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Latvijas Televīzijā izrādīs īsmetrāžas daudzsēriju filmu “Ārčijs un Nellija”

Publicitātes foto.

Latvijas Televīzijā gada nogalē – 27., 28. un 29. decembrī – gaidāma īsmetrāžas daudzsēriju filmas “Ārčijs un Nellija jeb kā uzlabot dzīves kvalitāti un nodzīvot līdz 100 gadiem” pirmizrāde. Galvenajās lomās Regīna Razuma un igauņu aktieris Tonu Oja, režisore un idejas autore – Madara Dišlere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Daudzsēriju filma vēsta par diviem vientuļiem senioriem, kuri iedvesmo viens otru atrast jaunus izaicinājumus rimtajā ikdienā. Cerēdamas, ka jauni apstākļi palīdzēs Nellijai atgūt dzīvesprieku, meitas pārved viņu uz jaunu māju ar dārzu. Savu bērnu priekšā Nellija cenšas izskatīties stipra un apmierināta ar jaunajiem apstākļiem, taču patiesībā viņa nespēj atgūties pēc vīra nāves. Nellija vēl arvien jūtas vāja un nekas viņai nesagādā prieku, tāpēc vienīgais ko patiesi vēlas – gulēt dīvānā un skatīties televizoru. Līdz brīdim, kad nākas rēķināties ar jauniegūto kaimiņu Ārčiju.

“Ideja mini seriālam “Ārčijs un Nellija” radās pavasara sākumā, kad mūs bija skāris kārtējais Covid-19 vilnis. Paralēli darbam kino biju uzsākusi medicīnas studijas un arvien vairāk pārliecinājos, ka cilvēka organisms ir kas unikāls, bet mūsu zināšanas par to gaužām niecīgas. Tāpēc šķita būtiski ar kino palīdzību skatītājiem nodot pamatzināšanas, kā funkcionējam un ko paši varam darīt, lai justos gan fiziski, gan emocionāli labi. Man ir ļoti svarīgi, lai šīs mini seriāla 15 minūtes ļauj aizmirst par ikdienas rūpēm un kopā ar Ārčiju un Nelliju piedzīvot kādu patīkamu brīdi. Esmu ļoti priecīga, ka bija iespēja strādāt ar diviem brīnišķīgiem aktieriem – Regīnu Razumu un Tonu Oja no Igaunijas. Viņi Nellijas un Ārčija tēliem piešķīra dzīvību, neizrunājot nevienu vārdu! Kā tas iespējams? To šobrīd neatklāšu. Piebildīšu vien to, ka abu satikšanās stāsts nebūt nav vienkāršs, ir dažādiem pārpratumiem pilns, tomēr beigu galā ļoti cilvēcīgs un sirsnīgs,” teic režisore Madara Dišlere.

Igauņu aktieris Tonu Oja, kurš seriālā atveido Ārčiju: “Jāsaka, ka šī gada labākās dienas pavadīju Latvijā, filmējoties “Ārčijs un Nellija”. Madara Dišlere ir brīnišķīga režisore, kuras redzējumam uzticējos no pirmā brīža. Ticu, ka gala rezultāts priecēs.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Daudzsēriju filmā galvenajās lomās aktieri Regīna Razuma un Tonu Oja, citās lomās redzēsim arī Ingu Alsiņu-Lasmani, Herbertu Laukšteinu, Mārtiņu Liepu, Māru Menniku, Oskaru Morozovu, Madaru Zviedri, Zani Jančevsku, Inesi Ramuti un citus. Filmasrežisore un idejas autore ir Madara Dišlere, scenārija un dialogu līdzautors Edgars Šubrovskis, filmas māksliniece Laura Dišlere, animators Aigars Gercāns, operators Gatis Grīnbergs, kostīmu māksliniece Rūta Kuplā, grima māksliniece Dzintra Bijubena, komponists Edgars Mākens, skaņu režisors Ernests Ansons, montāžas režisors Armands Začs.

Seriālu veido producentu kompānija “White Picture” sadarbībā ar kopproducentiem “Tritone Studio” un “Munchausen Film”. Līdzfinansē Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogramma “KultūrELPA”, Latvijas Televīzija un veikalu tīkls “Depo”.

“Ārčijs un Nellija jeb kā uzlabot dzīves kvalitāti un nodzīvot līdz 100 gadiem” – 27., 28. un 29. decembrī plkst. 19.25 LTV1 un REplay.lv.

Informāciju sagatavoja: Anita Jansone, VISA “Latvijas Televīzija” komunikācijas speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.