Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Latvijas pilsonim Igaunijā piespriež cietumsodu par marihuānas tirdzniecību

Foto: pixabay.com

Tartu apriņķa tiesa divus Latvijas pilsoņus atzinusi par vainīgiem marihuānas tirdzniecībā, vienam no viņiem piespriežot cietumsodu, bet otram – nosacītu cietumsodu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Apsūdzības raksts liecina, ka divi Latvijas pilsoņi – vīrietis un sieviete – iegādājās 4,9 gramus marihuānas, kuru policija 8.februārī atklāja autobusa pieturā Valgas apriņķī. Apsūdzētais vīrietis iegādājies vēl 249 gramus marihuānas, kuru policija tajā pašā dienā atrada pasažieru automašīnā. Vīrietis iegādājies vēl 58 gramus marihuānas, kurus atsevišķi nodevis diviem cilvēkiem.

Savukārt sieviete apsūdzēta par kopumā 31 grama marihuānas iegādi laikā no 2019.gada nogales līdz 2022.gada februārim un pārdošanu vairākos gadījumos trim cilvēkiem Tartu. Tāpat viņa iegādājusies vismaz vienu devu tetrahidrokanabinolu (THC) saturošas vielas, kuru pati lietojusi un kuras pēdas atrastas no viņas ņemtās analīzēs. Sieviete arī apsūdzēta par vairākkārtēju automašīnas vadīšanu bez autovadītāja apliecības.

Tiesa atzina abus Latvijas pilsoņus par vainīgiem nelegālā liela daudzuma narkotisko vielu apritē, turklāt sieviete vēl atzīta par vainīgu sistemātiskā automašīnas vadīšanā bez tam nepieciešamās apliecības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vīrietim piespriests četru gadu cietumsods, no kura atskaitāms pirmstiesas apcietinājumā pavadītais laiks. Viņam cietumā būs jāpavada septiņi mēneši, bet tā kā viņš kopš aizturēšanas 8.februārī atradās tiesas noteiktā apcietinājumā, viņam reāli cietumā jāpavada vēl nepilni divi mēneši. Atlikušais trīs gadu, četru mēnešu un 29 dienu cietumsods būs nosacīts ar četru gadu pārbaudes laiku.

Latvijas pilsonei tiesa Tartu piesprieda trīs gadu un sešu mēnešu nosacītu cietumsodu ar četru gadu pārbaudes laiku. Abiem notiesātajiem viena no nosacīta soda prasībām ir aizliegums glabāt un lietot narkotiskās un psihotropās vielas.

Tāpat Latvijas pilsonim jāmaksā 1100 eiro kompensācija par noziegumā iegūto aktīvu konfiskāciju, bet otrai notiesātajai šī summa ir 620 eiro. Viņiem gada laikā jāatmaksā arī tiesas izdevumi attiecīgi 5768 un 3172 eiro apmērā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.