Latvijas čempionāts sprintā un sprinta stafetēs

Ikšķilē noskaidroti Latvijas orientēšanās čempioni sprintā. Elites grupā sievietēm čempiones titulu aizstāvēja Sandra Grosberga no kluba „Azimuts OK-Sm BJSS”, bet vīriešiem par uzvarētāju kļuva „Alnis OK-JNSC” pārstāvis Endijs Titomers.

Sestdien Ikšķiles estrādē Latvijas čempionātā sprintā dažādās vecuma grupās uz starta stājās 502 orientieristi. Elitē vīrieši devās 3.66 km distancē un 20 sportistu konkurencē uzvarēja Endijs Titomers, kurš finišēja 13 minūtēs un 42 sekundēs. 11 sekundes sliktāku rezultātu uzrādīja Fricis Spektors no „Ozons”, bet „Kāpa OK” orientierists Uldis Upītis šoreiz trešajā vietā (14:21). Azimuts OK-Sm BJSS sportists Matīss Slikšjānis finišēja ar piekto rezultātu. (14:32).

Dāmām elites grupā 3.26 kilometru distancē sacentās deviņas sportistes, un pārliecinoši uzvarēja Latvijas spēcīgākā orientieriste Sandra Grosberga („Azimuts OK-Sm BJSS”), kura šogad specializējas tieši sprinta distancēs. Viņa finišēja pēc 13 minūtēm un 16 sekundēm, tuvāko sekotāju Elzu Ķuzi („Alnis OK-JNSC”) apsteidzot vairāk par minūti, bet Laurai Puķītei („Ozons”) trešā vieta.

Pārējās vecuma grupās no Azimuts OK-Sm BJSS komandas TOP 15 ierindojās:

Aivis Zetmanis 1. vieta M-45, Māris Zeiļuks 5. vieta M-45 , Anda Jaunmuktāne 5. vieta W-20 , Agnese Jaunmuktāne 7. vieta W-20,  Māris Stabiņš 8. vieta     M-55 , Baiba Medne 10. vieta W-20,  Artis Harkins 12. vieta  M-14., Kitija Abula 13. vieta W-16.

Paralēli Latvijas orientēšanās čempionātam sprintā notika arī Eiropas Nedzirdīgo orientēšanās čempionāts sprintā un Atklātais nedzirdīgo orientēšanās Pasaules kauss orientēšanās sprintā, kur startēja ap 100 dalībnieku.

Svētdien Salaspilī ar pie Salaspils Sporta centra notika Latvijas orientēšanās čempionāts sprinta stafetēs.

Salīdzinot ar pagājušo gadu kad Azimuts OK-Sm BJSS komanda izcīnīja čempionu titulu šogad komanda nemainīgā sastāvā. Tikai šoreiz vīru etapu veicēji Matīss Slikšjānis un Ilgvars Caune samainījās etapiem un pirmo etapu lieliski  veica Ilgvars stafeti Matīsam nododot kā otrais tikai vienu sekundi aiz Kāpas sportista Roberta Arnicāna. Kāpai ar vienu no Latvijas izlases līderiem Uldi Upīti otrajā etapā izdevās no Matīsa atrauties par nepilnu minūti. Tomēr trešā etapa veicēja Sandra Grosberga jau distances pirmajā pusē noķēra OK Kāpa sportisti Lauru Leibomu un izvirzījās vadībā. Finišā viņu apsteidzot par 14 sekundēm, tādējādi jau otro gadu pēc kārtas izcīnot Latvijas čempionu titulu. Azimuta otrajai komandai ar Andu Jaunmuktāni , Uvi Sproģi un Agnesi Jaunmuktāni sastāvā 17. vieta. 35 komandu konkurencē. Paldies Andai kas nenobijās skriet vīriešu etapu! Pārējās vecuma grupās šoreiz komandas nokomplektēt neizdevās.