Latvijas čempionāts garajā distancē

Sestdien, 11. maijā Dzērbenes pusē Bricos notika Latvijas čempionāts orientēšanās garajā distancē, kurā par čempioniem Elites grupās kļuva Uldis Upītis un Elza Ķuze.

Vīrieši elites grupā devās 14,4 km distancē ar 29 kontrolpunktiem. Visātrākais 23 vīru konkurencē bija orientēšanās kluba „Kāpa” pārstāvis Uldis Upītis, kurš finišēja pēc 76 minūtēm un 29 sekundēm, otro gadu pēc kārtas kļūstot par Latvijas čempionu orientēšanās garajā distancē.  Tuvāko sekotāju, 2012. un 2013. gada pasaules vicečempionu garajā distancē un 2012. gada pasaules čempionu vidējā distancē Edgaru Bertuku (Alūksne OK) Upītis apsteidza par sešām minūtēm un sešām sekundēm, bet trešo vietu izcīnīja Kristaps Jaudzems (Saldus OK), kurš finišēja pēc 85 minūtēm un 10 sekundēm. Azimuts OK-Sm BJSS sportisti Ilgvars Caune finišēja ar sesto rezultātu un Austris Kalniņš izcīnīja divpadsmito vietu 23 dalībnieku konkurencē.

No Azimuts OK-Sm BJSS sportistiem sudraba godalgas savās grupās izcīnīja

Agnese Jaunmuktāne  W-20 , Videga Liepiņa W-55 un Gunta Dudele W-60. Vairāki sportisti distancē piedzīvoja pa neveiksmei, kas liedza izcīnīt kādu no medaļām.

Neizpalika arī ceturtās vietas. Tās izcīnīja M-12 Roberts Zirdziņš , M-60 Ansis Rudzītis (augstākā vieta Ļč orientierista karjerā) , M-70  Jānis Biezais , W-45 Ieva Godiņa.

Piektajās vietās M-70 Aldis Lapiņš un W-55 Dace Ikšele.

Sestajā vietā W-16 Kitija Abula un W-20 Anda Jaunmuktāne

Divās vecuma grupās mūsējiem pat trīs dalībnieki labāko desmitniekā.

M50 grupā 24 dalībnieku konkurencē  7. vieta Mārtiņš Godiņš , 9. vieta Otārs Putrālis un 10. vieta  Raivis Kalniņš.

M55 grupā 22 dalībnieku konkurencē 5. vieta Māris Vabulnieks , 7. vieta Jānis Nulle un 9.vieta Māris Stabiņš.

Savukārt junioru grupā astotajā  vietā Renārs Kļaviņš M-20 ,

Sacensību rezultāti, spliti un grafiki.

Foto.

GPS sekošana MW21E grupām

Pavisam LČ garajā dažādās vecuma un meistarības grupās startēja vairāk nekā 550 orientieristi.

Sacensības organizēja LOF, SIA “O! Latvija” un OK Meridiāns. Latvijas čempionātu atbalstīja “Maxima”, “Kokmuiža”, “Venden”, “Pfizer”, “Dobeles dzirnavnieks”.

Nākamajā nedēļā Ignalinā norisināsies Baltijas čempionāts orientēšanās sportā, bet 25. maijā ar Ozona čempionātu tiks turpināta Latvijas Kausu sezona.