Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Latviešu un ukraiņu bērni – kopīgā nometnē

Nometnes dalībnieki ir gandarīti, ka ar paveikto viņiem bija iespēja dalīties arī ar citiem, izliekot savus radošos darbiņus apskatei. Tie bija tapuši piecu dienu laikā. Foto: Ilze Fedotova

No 31. jūlija līdz 5. augustam Valkā norisinājās Valkas un Ukrainas bērnu un jauniešu radošā mākslas nometne “Es pasaulē”. Ar nometnē tapušajiem darbiņiem varēja iepazīties ikviens, kurš piektdien devās uz Bērnu un jauniešu centra “Mice” pagalmu, kur notika izstāde.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nometni apmeklēja septiņi bērni no Valkas un septiņi bērni no Ukrainas, vecumā no 7 līdz 12 gadiem. Kā stāsta nometnes vadītāja Baiba Ontensone, šādas nometnes mērķis bija Ukrainas jaunāko klašu bērnu integrācija Latvijas sabiedrībā, īpaši Latvijas  vienaudžu vidū, veicināt un uzlabot savstarpējo komunikāciju, apgūt latviešu valodas prasmes ar dažādām radošām mākslas nodarbībām, grupu aktivitātēm un spēlēm, tādā veidā mazinot Ukrainas bērnu un jauniešu sociālās atstumtības risku, paaugstinot viņu pašapziņu un labsajūtu, apgūstot un iepazīstot vietējo kultūru un vidi. Par nometnes organizatorisko un administratīvo pusi parūpējās Baiba Ontensone, Daiga Soloveiko-Lazdiņa un Anda Kušķe.

D. Soloveiko-Lazdiņa stāstīja, ka nometnes laikā tās dalībnieki darbojās ar dažādiem mākslas materiāliem – zīmēja, līmēja kolāžas, gleznoja, darbojās ar mālu, veidojot dabas materiālu nospiedumus, veidoja kuģīšus, ko peldināja Pedelē pie Valkas estrādes, batikoja auduma maisiņus un T-krekliņus, taisīja sapņu ķērājus, kā arī apmeklēja Valkas novadpētniecības muzeju. Tur muzeja pedagoģe Viktorija Maļukova bija parūpējusies par interesantām aktivitātēm – bērniem bija jāmeklē dažādi fragmenti un detaļas Valkas mākslinieku darbos un jāveido tradicionāli latviešu rotājumi. Interesantas bija arī dažādas kustību rotaļas, kuras bieži vien bērni izdomāja paši, stāstīja spēļu noteikumus un tad visi kopā spēlēja.

Arī uzrunātie vecāki “Ziemeļlatvijai” atzina, ka nometne bija gana piesātināta un aizraujoša. “Patika, ka nometne tika balstīta uz draudzību, saliedēšanos un radošām izpausmēm. Ļoti skaista bija bērnu veidoto darbiņu izstāde, kas izvērtās arī par tādu sirsnīgu un mīļu nometnes noslēgumu. Bērni noteikti ieguva daudz pozitīvas enerģijas, arī es saņēmu pozitīvisma lādiņu, redzot, cik daudz un dažādus darbiņus bērns pārnesa mājās no nometnes. Tagad tie visi atgādinās par nometnē pavadīto laiku,” ar gandarījumu stāsta mamma Jūlija. Viņas teiktajam pievienojas arī cita mamma – Aleksandra: “Bērni strādāja diezgan intensīvi – īsā laikā iemācījās darboties ar dažādiem materiāliem. Vecāku vārdā esam pateicīgi arī nometnes organizētājiem –  visiem, kas strādāja ar mūsu bērniem.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par paveikto priecājas visi. “Mums kā nometnes vadītājām bija daudz izaicinājumu, jo nometnes grupa  bija ļoti raiba – no ļoti intravertiem bērniem līdz ļoti aktīviem, kā arī vecuma amplitūda izrādījās diezgan plaša. Bija vairāki puiši, kuriem asinīs ir sports, bet ar mākslu pirms tam bija uz “jūs”. Arī ukraiņu mammas par to satraucās un bažījās, vai puiši pirmajā dienā nepateiks, ka uz nometni vairs neies, bet mums par lielu pārsteigumu viss izdevās. Kāds no puišiem esot katru dienu ar aizrautību mājās stāstījis, kas dienas laikā ir uzmeistarots un paveikts,” papildina B. Ontensone un saka paldies bērnu un jauniešu vecākiem par uzticēšanos un par fantastiskiem bērniem, Valkas novada domei par piešķirto finansējumu un atbalstu projektā, Rominai Meļņikai par atbalstu un telpas piešķiršanu lietainā dienā, Valkas novadpētniecības muzeja kolektīvam, īpaši Viktorijai Maļukovai, SIA “Pedelītei” par pusdienām, biroja tehniku un telpu mākslas materiālu un radošo darbu glabāšanai, kā arī BJIC “Mice” vadītājai Kristīnei Ganiņai par atbalstu nometnes izstādes organizēšanā.

Jāpiemin, ka Latvijas un Ukrainas bērnu un jauniešu radošā mākslas nometne “ES PASAULĒ”/“Я В СВІТІ” norisinājās projekta “Ukrainas un Latvijas bērnu un jauniešu vasaras nometnes” ietvaros.  

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.