Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Lasīs lekciju par sentautu apģērbu

Šo sestdien, 2. oktobrī, pulksten 11.30 Smiltenes novada Kultūras centrā ikviens interesents varēs noklausīties lekciju par sentautu apģērbu Latvijā līdz 18. gadsimtam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lektore, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja arheoloģe un seno tekstiliju pētniece Irita Žeiere stāstīs par arheoloģiskajos izrakumos iegūtajiem tekstilmateriāliem, to atšķirībām dažādos gadsimtos un reģionos. 

Lekcijas tematika ir  nozīmīgākie fakti par seno apģērbu darināšanu, komplektēšanu un rotāšanu, detalizētāk aplūkojot Smiltenes apkārtnes un Ziemeļvidzemes reģiona tekstilmateriālu atradumus.  “Būs iespējams noskaidrot arī seno tērpu rekonstrukciju galvenos principus un iespējas, kā arī uzdot interesējošos jautājumus saistībā ar seno  tekstilmateriālu atradumiem,” informē Tautas lietišķās mākslas studijas “Smiltene” vadītāja Linda Vorpe.

Pasākums notiks, ievērojot valstī spēkā esošos noteikumus Covid-19 izplatīšanās ierobežošanai. Lekciju varēs apmeklēt cilvēki, kuri ir vakcinējušies pret Covid-19 vai pēdējā pusgada laikā pārslimojuši šo slimību.

Apmeklējot lekciju, pie ieejas būs jāuzrāda personu apliecinošs dokuments un Covid-19 sertifikāts.

20210930-1455-10-lekcijas-plakats.png

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.