Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

“Laimes lidojumā” devušies Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas 12. klases absolventi

Nedēļu pirms visā valstī svinējām vasaras pilnbrieda svētkus, 16. jūnijā Valkas pilsētas kultūras namā, pulcējot pārpildītu zāli apmeklētāju, izlaidumā “Laimes lidojumā” lielajā dzīvē tika pavadīti Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas 12. klases absolventi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2022./2023. mācību gadā Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas 12. klasi absolvēja 29 skolēni. Daudzi no viņiem uzrādījuši labus un augstus sasniegumus mācību darbā, bijuši sabiedriski aktīvi un pamanāmi jaunieši, pārstāvot un nesot kā savas skolas, tā Valkas novada vārdu citviet aiz novada robežām.

12. klases absolventi bija sagatavojuši sveicienus skolotājiem, kā arī saņēma tos paši. Ceļa vārdi izskanēja no Valkas Jāņa Cimzes ğimnāzijas direktores Lilitas Kreicbergas, klases audzinātājām Baibas Magones un Ingrīdas Vabales.

“Laime nav zvaniņš, kas zvana, laime nav dimants, kas mirdz. Laime ir nezūdošs sapnis,” tā izlaidumā, absolventus un klātesošos uzrunājot, teica I. Vabale.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt B. Magonei šie absolventi palikšot atmiņā ar savu patstāvību. “Šie absolventi vienmēr saistīsies ar lielu patstāvību, jo, uzsākot mācības vidusskolā, mēs visi piedzīvojām “kovidlaiku”. 10. un daļēji arī 11. klasē bērniem, protams, arī skolotājiem nācās pieņemt izaicinājumu mācīties attālināti. Tātad patstāvība šī gada absolventiem tika iedota līdzi bagāžā kā viena no svarīgākajām iezīmēm, dodoties tālāk lielajā dzīvē. Vēl šie absolventi paliks skolas vēsturē kā pirmie, kuri mācījās vienā klasē, bet dalījās trīs grupās pēc dažādiem novirzieniem – medicīna un inženierzinātnes, uzņēmējdarbība un radošās industrijas, kā arī sports un komunikācija,” norādīja audzinātāja un minēja, ka vidējā atzīme aizvadītajā mācību gadā 12. klases beidzējiem bija 7,4 balles.

“Esam lepni par saviem audzēkņiem. Daudziem no viņiem vidusskolas klasēs nācās tikt galā ar gana lielu slodzi. Piemēram, paralēli mācību darbam piedaloties dažādās sporta sacensībās,” viņa papildināja.

12. klases izlaidumā “Laimes lidojumā” absolventus sveikt bija ieradušies daudzi. Viņi vidū arī Valkas novada pašvaldības izpilddirektors un 12. klases žetonvakara režisors Valdis Šaicāns, Rotari kluba pārstāve Vēsma Galgāne, Vents Armands Krauklis, “VEF basketbola akadēmijas Valkā” galvenais treneris Jānis Butāns un citi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paldies par dalību deju kolektīvā “Vendīgs” teica skolotāja, deju kolektīva vadītāja Vineta Skutāne. Dejotāji saņēma īpašu piemiņas balvu – krūzīti. Ar dziesmām absolventus un viesus priecēja dziedātāja Ginta Krievkalna.

Izlaidumā tika pasniegtas vairākas stipendijas. Rotari stipendiju saņēma Santa Marija Vīnupe, Vītolu fonda stipendiju – Marks Roberts Ragže, Santa Marija Vīnupe, Arturs Siliņš. Vents Armands Krau­klis pasniedza stipendiju un pateicību par daudzpusīgu, ļoti aktīvu līdzdarbošanos Valkas novada sabiedriskajā dzīvē Annikai Antai Stepiņai, bet Valdis Jerums, fizikas skolotājs un robotikas pulciņa vadītājs, pasniedza Inženierbalvu, ko saņēma Arturs Siliņš. Savukārt pie Simtgades stipendijas tika Marks Roberts Ragže.

Izlaidumā tika pasniegtas arī skolas pateicības. Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas pateicību par augstiem sasniegumiem mācību darbā saņēma Evelīna Ziemiņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas pateicību par augstiem sasniegumiem mācību darbā un aktivitāti skolas dzīvē saņēma Annika Anta Stepiņa un Marks Roberts Ragže.

Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas pateicību par labiem sasniegumiem mācību darbā saņēma: Lote Čākure, Renāte Zalužinska, Mila Čuličoka, Nadīna Kalniņa, Megija Krūmiņa, Gunita Klaipa, Līva Putniņa, Diāna Rozīte Rutkovska, Rēzija Stūre.

Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas pateicību par labiem sasniegumiem mācību darbā un aktivitāti skolas dzīvē saņēma Arturs Siliņš, Santa Marija Vīnupe un Sandija Ance Vītola.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Klases audzinātāju vēlējums absolventiem izlaiduma izskaņā: “Ja jums šķiet, ka esat izdarījuši visu, tad atcerieties, ka vienmēr atradīsies gan laiks, gan iespējas, lai varētu izdarīt vēl vairāk. Lai jums izdodas!”

Lai gan šobrīd absolventi vēl gaida eksāmenu rezultātus un izbauda godam pelnīto atpūtu vasarā, neilgi pēc izlaiduma ar dažiem no viņiem sazinājās “Ziemeļlatvija”, lai uzklausītu, ar kādām sajūtām viņi noslēguši tik svarīgo dzīves posmu. “12. klases izlaidums – patīkami satraucošs, jo bija liels gandarījums par paveikto, taču arī satraukums par to, kas vēl priekšā. Izlaiduma dienā mani pārņēma savāda sajūta, jo apjautu, ka tik tiešām šis dzīves posms ir noslēdzies. Vēl neesmu līdz galam nolēmusi, kur došos mācīties, bet noteikti mācīšos, visvairāk mani piesaista Latvijas Universitāte,” atklāj Evelīna Ziemiņa, kurai, beidzot 12. klasi, vidējā atzīme bijusi 8,5.

Īpašus vārdus par svinīgo brīdi un saņemtajām stipendijām pauž arī Santa Marija Vīnupe. “Esmu ļoti gandarīta un pateicīga kā par Rotari kluba, tā arī par Vītolu fonda stipendiju. Stipendijas man noteikti noderēs un būs nepieciešamas studiju uzsākšanai un turpināšanai. Vēl joprojām nevaru pierast, ka vēl viens svarīgs solis dzīvē paveikts. Šie trīs vidusskolas gadi paskrēja nemanot, taču ar lielu prieku un patīkamām atmiņām atcerēšos mācības Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijā. Šobrīd līdz galam vēl nav pabeigtības sajūtas, jo dokumentus par vidējo izglītību iegūsim 11. jūlijā,” viņa saka. Taujāta, vai var atklāt savas nākotnes ieceres, Santa Marija labprāt ar tām dalās. “Noteikti plānoju mācīties tālāk, tas ir bijis mans sapnis jau no bērnības. Pašlaik ir divi varianti: Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) Rīgā vai Vidzemes Augstskola (ViA) Valmierā. Prioritāte, protams, man ir LKA, tur es vēlētos studēt studiju programmā “Kultūras socioloģija un menedžments”. Darbojoties skolēnu pašpārvaldē un rīkojot dažādus pasākumus, sāku aizdomāties par pasākumu organizatora profesiju. Meklēju internetā, kur varētu mācīties par pasākumu rīkotāju, un atradu Kultūras akadēmiju. Otrs variants ir ViA studiju programma “Biznesa vadība”. Ģimnāzijā mācījos programmā “Uzņēmējdarbība, loģistika un radošās industrijas”, kā ietvaros veidoju savu skolēnu mācību uzņēmumu, tāpēc labprāt turpinātu iegūt zināšanas uzņēmējdarbībā. Tagad pēc vidusskolas ir gaidāmas daudzas jaunas pārmaiņas un izaicinājumi, kas var nedaudz satraukt, taču esmu gatava iepazīt jaunus cilvēkus, jaunas vietas un augt,” tā 12. klases absolvente.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.