Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Laikraksts arī datorā un telefonā

Foto: pxhere.com

Sveiciens, mīļie lasītāji, jaunajā gadā! Veselību jums un dzīvesprieku, lai spējam izturēt šo sarežģīto ierobežojumu laiku!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Domāju, piekritīsiet, ka ieradumiem ir liels spēks. Pierodam pie noteiktas kārtības un darām, kā pierasts. Kad nāk izmaiņas, mums, visticamāk, tās sākotnēji nepatīk, jo saistās ar ierastās kārtības maiņu.

Laikraksts ir visai konservatīvs produkts, izmaiņas ieviešam reti, bet esam pārliecinājušies, ka pat mazākā izmaiņa allaž nāk ar zināmu pretestību. Tā, piemēram, bija, kad paralēli laikrakstam izveidojām portālu. Sākotnēji pat mums, darbiniekiem, bija grūti saprast, kā strādāt, kādas ziņas likt laikrakstā, kādas portālā, vai paši laikrakstam neatņemam abonentus utt. Tiklīdz ko mainām, tā rodas šaubas, ko teiks cilvēki, kā reaģēs. Tieši tā tas, visticamāk, notiek arī tagad, kad interneta portāli, mediji Latvijā un tagad arī ziemellatvija.lv ievieš maksas saturu. Celmlauži ir delfi.lv, pārējie maziem solīšiem un bailīgi seko, jo vēro cilvēku reakciju.

Protams, es varētu norādīt ar pirkstu, kurš vainojams, ka cilvēkus Latvijā pieradināja pie virtuālās pasaules kā bezmaksas laimes zemes un nu saldsērīgi secinām, ka bez maksas jau nekas ilgstoši nevar pastāvēt, tai skaitā ziņu portāli, tāpēc jāmācās un jāspēj saturu pārdot. Skan jau labi. Redakcijas, kurām ir savi portāli, veido platformu tā, lai cilvēki var nopirkt medija saturu arī virtuālā vidē, un uz priekšu! Jā, arī “Ziemeļlatvija” ieguldīja līdzekļus, lielu darbu, lai izveidotu jauno ziemellatvija.lv portāla versiju, kurā ir maksas saturs “Ziemellatvija Plus”, iespējas abonēt e-avīzi. Mūsdienīgi, ērti lietojams kā no datora, tā tālruņa. Bažas ir tikai, ko darīt ar cilvēku pieradumu visu internetā saņemt bez maksas. Atbildes, protams, nav.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ir vienkārši jāsadzīvo ar faktu, ka žurnālistika nav izklaide vai hobijs, ko uzturam no sūrā darbā gūtiem līdzekļiem. Žurnālistika ir šis sūrais darbs, un tā nevar eksistēt no svaiga gaisa. Redakcijas ienākumus veido laikraksta abonēšana, pārdošana veikalos un reklāmas. Lai ietu līdzi laikam un attīstītu arī medija interneta platformas – portālu  un sociālo tīklu profilus –, vajadzīgi atbilstoši līdzekļi. Nav ar izdevumiem sabalansēts daudzums naudas, nav medija un darbinieku. Viss vienkārši un saprotami. Protams, mēs rēķināmies ar cilvēku vēlmi lietot bez maksas to, ko iespējams saņemt bez maksas, taču maksas satura izmantošana ir saistīta arī ar mūsu darba novērtēšanu un medija darba kvalitāti.

Atverot maciņu un samaksājot 0,99 eiro mēnesī par digitālā satura lietošanu “Ziemellatvija Plus” vai 4,99 par e-avīzes mēneša abonementu, jūs ne tikai iegūstat informāciju, bet arī apliecināt, ka mūsu darbs jums ir svarīgs.

Ieejot portālā ziemellatvija.lv vai lejuplādējot aplikāciju “Reģionu Mediji” tālrunī, ir iespējams abonēt e-avīzi, kas ir drukātā laikraksta virtuālā versija – viens pret vienu. Īpaši šis noder tiem, kuriem pasta piegāde nav iespējama, teiksim, ārzemēs dzīvojošajiem mūsu novadniekiem vai tiem, kuri nelasa drukas avīzes. “Ziemellatvija Plus” koncentrēsies svarīgākie un interesantākie raksti, kuri, jā, būs par maksu. Īpašs prieks mums pašiem ir tieši par mobilo aplikāciju, par kuru jau dzirdam labas atsauksmes. Ja vēlaties to lietot, jāatver telefonā aplikāciju veikals un jāsameklē – “Reģionu Mediji”. Ērti, pārskatāmi. Esi vilcienā vai gaidi rindā pie ārsta – atver RM aplikāciju un izlasi “Ziemeļlatviju”.

Jāpiebilst, ka mūsu drukas “Ziemeļlatvijas” abonentiem ir iespēja iegūt bezmaksas pieejas kodu e-avīzes izmantošanai. Ja esat abonents, bet vēlaties arī digitālo laikraksta versiju, ko šķirstīt datorā, sazinieties ar redakciju pa tālruni 64781276 un jums tiks piešķirts kods.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.