Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Laikrakstā jauna žurnāliste

Foto: Jeļena Vasiļjeva

1. septembris laikraksta “Ziemeļlatvija” redakcijā  bija oficiālais darba sākums mūsu jaunajai kolēģei Ilzei Fedotovai. Acīgākie lasītāji jau būs pamanījuši Ilzes vārdu zem publikācijām kopš jūlija vidus, taču tad Ilze strādāja ārštatā, bet nu ir kļuvusi par pilntiesīgu redakcijas darbinieci.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ilzes Fedotovas dzimtā puse ir Alūksnes novada Liepnas pagasts. Savdabīgi, ka viņa no vienas pierobežas (Liepna atrodas 13 kilometrus no robežas ar Krieviju) nonākusi citā, kur gan robeža nav ar augstu žogu kā viņas dzimtajā pusē, bet faktiski neredzama un brīvi šķērsojama. Ilze visus skolas gadus mācījusies vienā skolā ‒ Liepnas vidusskolā. Ilze stāsta, ka tagad viņas dzimtajā Liepnā, kur ir vecāku saimniecība un kur viņa joprojām mēdz būt bieži, ir vien pamatskola. Tas, protams, skumdina, jo lauki kļūst tukši. Fakts, ka Ilze labi zina lauku ikdienu, viņai palīdz žurnālistes darbā, un tieši lauku tēma, līdzās sociālajām un medicīnas tēmām ir Ilzei tuvākās. 

Pēc vidusskolas Ilze izvēlējās studēt žurnālistiku Vidzemes Augstskolā. Ieguvusi diplomu, pēc kursabiedrenes rosinājuma, pieteicās darbā Cēsu laikrakstā “Druva”, kur strādāja līdz ģimenes nodibināšanai un dzīvesvietas maiņai. Ilze stāsta, ka savā ziņā tieši darbs ir pie vainas, ka viņa no “Druvas” aizgāja. Kā korespondente viņa devās līdzi lauksaimniekiem pieredzes braucienā uz Tartu pusi un tur iepazinās  ar tagadējo dzīvesbiedru. Nodibinot ģimeni, Ilze pārcēlās uz Kārķu pagastu. Bet tagad ģimene dzīvo Valkā, dzīvesbiedrs nodarbojas ar graudkopību, bet Ilze, pateicoties vakancei “Ziemeļlatvijā”, atgriezusies profesijā un piepulcējusies Valkas un Smiltenes novadu laikraksta komandai. “Īstajā brīdī atrados īstajā vietā,” tā Ilze priecīgi secina. Starplaikā starp “Druvu” un “Ziemeļlatviju” Ilze ārštatā rakstīja laikrakstam “Veselības Programma”, kuru likvidēja pandēmijas laikā. Ilze atzina, ka “Ziemeļlatvijā” viņu priecē tas, ka korespondents var brīvi izpausties, viņa pati var izvēlēties tēmas un cilvēkus, kurus intervēt, jo nav uzlikts stingrs redakcionāls rāmis un jāraksta tikai tas, ko redaktors licis.

Ilze ar lielu darba sparu ķērusies klāt savām mīļākajām tēmām – lauku tematikai, bijušas vairākas intervijas ne tikai ar mūspusē jau zināmiem lauksaimniekiem, bet arī jaunpienācējiem ‒ Apes un Raunas puses ļaudīm. Ilzei patīk savs darbs, un tas ir labs priekšnosacījums, lai arī lasītajiem patiktu viņas darba rezultāts. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atgādinām, ka redakcija allaž ir pateicīga un priecājas par katru ideju, ieteikumu, ko mums sniedzat. Daudzas tēmas, ko aprakstām laikrakstā, ir tieši mūsu lasītāju ieteiktas. Sazināties ar mūsu jauno korespondenti var pa tālruni 26386852 vai e-pastu ilze.fedotova@ziemellatvija.lv

Ar Ilzi vienojāmies, ka viņa sagatavos rakstu par dzīvi Latvijas ‒ Krievijas pierobežā. Pēc Ilzes stāsta šķita, ka tas varētu būt interesanti arī lasītājiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.