Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Lai mums visiem laba veselība!

Grieta Burkēvica (no kreisās) un Biruta Pakule – laimīgas un saposušās uz aizvadītajā sestdienā, 7. oktobrī, Valkas pilsētas kultūras namā notiekošajām pensionāru kluba “Zelta rudens” 21 gada jubilejas svinībām. Viņas abas ir pirmās kluba vadītājas un vilcējspēks. FOTO: INGA KARPOVA

Sen Valkas pilsētas kultūras nams nebija piedzīvojis tik sirsnīgu, pacilājošu pasākumu, kurā uzstājās pilsētas kultūras nama kolektīvi – senioru jauktais koris “Dziesmu rota”, senioru deju grupa “Zelta rudens”, senioru dramatiskais kolektīvs un tikko izveidotais vīru vokālais ansamblis “Heidelbergas dziedoņi”, kā arī dziesmu draugu kopa “Nāburgi” un modes deju grupa “Aija”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lielākā daļa no tiem ir ne tikai aktīvi pašdarbnieki, bet arī Valkas senioru kluba “Zelta rudens” dalībnieki. Aizvadītajā sestdienā, 7. oktobrī, saviesīgā pasākumā pie pašu klātiem galdiem un pašu apmaksātas deju mūzikas seniori nosvinēja sava kluba pastāvēšanas 21 gada jubileju.

Senioru kluba “Zelta rudens” 21 gada jubilejas svinības vadīja atraktīvais pāris – Raimonds Reinholds un Mārīte Magone.

Balles dalībniekus aizkustināja Valkas novada pašvaldības priekšsēdētājas Gitas Avotes klātbūtne, noskatoties patiešām labi sagatavoto svētku koncertu, kā arī pašvaldības sarūpētie svētku saldumi. Pensionāru pasākumu ar klātbūtni pagodināja un skatītāju rindās bija kultūras nama direktora vietniece Līga Pandalone. Tomēr daudzi koncerta beigās sarunā ar “Ziemeļlatviju” atzina, ka gaidījuši ierodamies arī pilsētas kultūras nama direktoru Aivaru Ikšeli, jo visi šie amatiermākslas kolektīvi darbojas kultūras nama paspārnē.

Lai gan pašlaik senioru dramatiskais kolektīvs darbojas bez režisora, tā ilggadējās aktrises – Ausma Zivtiņa (no kreisās), Tamāra Lāce un Rita Nigule – pašas sagatavoja smieklīgu skeču par mūsdienu nebūšanām.

Svinībās īpašu paldies saņēma kluba pirmā vadītāja Biruta Pakule. Viņa pašlaik dzīvo Gulbenes novadā, bet atrada laiku un vēlmi atbraukt pie savējiem. Viņa atklāj, ka savulaik no laikraksta “Ziemeļlatvija” izgriezusi un biezā mapē apkopojusi visus žurnālistu rakstus par “Zelta rudeni”. Savukārt šos savāktos materiālus svinību scenārijā izmantoja vienmēr atraktīvais un enerģiskais pāris Mārīte Magone un Raimonds Reinholds. Pasākumā laikraksta “Ziemeļlatvija” radošā komanda vairākkārt saņēma senioru teikto paldies par 21 gada laikā tapušajām publikācijām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Pirmo reizi uz Valkas pilsētas kultūras nama skatuves kāpa jaunizveidotais vīru vokālais ansamblis “Heidelbergas dziedoņi”. Tā vadītājs Aivars Trēziņš (otrais no kreisās).

Īpašu uzmanību pasākumā saņēma arī Rita Nigule, kura savos vairāk nekā 80 gados ne tikai dejo deju grupā “Zelta rudens” no pašiem pirmsākumiem, bet arī darbojas dramatiskajā kolektīvā.

Senioru jauktais koris “Dziesmu rota” tā ilggadējās diriģentes Tatjanas Tīrumas vadībā priecēja ar skanīgu dziedājumu.

Pašlaik kolektīva lielākā sāpe ir, ka viņiem nav režisora un trūkst vīriešu, kas gribētu spēlēt teātri. Ik pa laikam visi senioru kolektīvu vadītāji minēja šo problēmu, aicinot pievienoties ne tikai stiprā dzimuma pārstāvjus, bet arī seniores, kuras gribētu dziedāt korī, īpaši altus, vai darboties rokdarbu pulciņā. Visas rokdarbnieces ir kā universālie kareivji – viņas ne tikai ada un tamborē, bet arī aizraujas ar dārzkopību un kulināriju. Šī pulciņa vadītāja Aija Bērziņa visiem novēlēja: “Lai mums visiem veselība!” Zelta vārdi, jo, ja būs veselība, būs arī dzīvesprieks un vēlme sanākt kopā un darboties. To senioru klubam “Zelta rudens” novēl arī laikraksta “Ziemeļlatvija” kolektīvs.

Vairāk foto un video no pasākuma – www.ziemellatvija.lv, sadaļā “Foto”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.