Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Lai justos piederīgi savai kopienai un skolai

“Mēs esam Te” – tā saucas projekts, kurā šomēnes sākuši darboties 40 pusaudži un jaunieši no Smiltenes novada, pateicoties Palsmanes pagasta biedrībai “Māsas Veronikas”. Foto: Iveta Kalniņa

Skolās  ir sācies vasaras brīvlaiks, taču tajā skolēniem tiek piedāvātas dažādas kopīgas aktivitātes –  arī projektā “Mēs esam Te”, ko īsteno Palsmanes pagasta biedrība “Māsas Veronikas” ar Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras atbalstu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projektā iesaistīti 20 pusaudži un jaunieši vecumā no 13 līdz 18 gadiem ar ierobežotām iespējām un vēl 20 arī tajā pašā vecumā – ar mācīšanās grūtībām. 

Draudzība aizsākās “Ežos”

Projekta mērķauditorija ir noteikta, sadarbojoties ar Palsmanes, Blomes un Gaujienas pamatskolu un Smiltenes novada speciālās pamatskolas klašu audzinātājiem, uzklausot skolas psihologa ieteikumus, kā arī individuālās sarunās ar skolēniem un viņu vecākiem, informē biedrības “Māsas Veronikas” pārstāve Inita Zaharčuka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekta “Mēs esam Te” mērķis ir veicināt šo jauniešu iekļaušanos sabiedrībā, palīgā ņemot dabu, tās skaistumu un unikalitāti un mācot viņus sadarboties ar citiem cilvēkiem.  

Projekts ilgs līdz 2023. gada 30. aprīlim. Tajā ir paredzētas 10 aktivitātes, no kurām pirmās trīs jau notikušas. Visi dalībnieki satikās 7. jūnijā aktīvā tūrisma centrā “Eži” un sadraudzējās, spēlējot saliedēšanās spēles un iesaistoties citos pasākumos.

“Projektā plānotās aktivitātes ikvienam dalībniekam ļaus paplašināt redzesloku, pilnveidot savas komunikācijas un uzvedības prasmes, iegūt jaunas zināšanas, iepazīties un iegūt jaunus draugus vienaudžu vidū, justies piederīgiem savai kopienai, skolai, klasei,” cer Inita Zaharčuka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Palsmanes un Apes skolēnus uzmundrinās varēt

Smiltenes novadā  biedrība “Māsas Veronikas” īstenos vēl vienu projektu, šoreiz ar Smiltenes novada pašvaldības finansiālu atbalstu.

Tas ir projekts “Tu vari!”, kura mērķa grupa ir Palsmanes pamatskolas 5.–9. klašu audzēkņi.  Īstenojot šo projektu, biedrība “Māsas Veronikas” vēlas skolēniem piedāvāt tādas aktivitātes, kas  pilnveidos pusaudžu personību un vispusīgu attīstību, palielinās viņu motivāciju turpināt izglītību un veicinās aktīvu līdzdalību ikdienas dzīvē, palīgā ņemot neformālo izglītību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekts atbalstīts Smiltenes novada pašvaldības rīkotajā projektu konkursā “Priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska jauniešu iesaiste jaunatnes iniciatīvu projektos”.

Projektus konkursam bija iesniegušas septiņas dažādas organizācijas, no kuriem vērtēšanas komisija apstiprināja divus projektus. Tos uzsāks īstenot šogad un pabeigts 2023. gadā, informē Smiltenes novada Izglītības pārvaldes vadītāja vietniece Gunta Grigore.

Projektu konkursā apstiprināts jau pieminētais projekts “Tu vari!” un arī jauniešu iniciatīvu projekts “Veselā miesā, vesels gars”, ko iesniedza biedrība “Apes jauniešu klubs “Sliedes”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projektā tiks iesaistīti Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolas 1.–9. klašu audzēkņi. Viņiem piedāvās dažādas fiziskas aktivitātes, pārgājienus, personības pilnveides pasākumus un sociālo prasmju pilnveidošanu, piesaistot lektorus un pedagogus.  

Katram projektam pieejamais finansējuma apmērs ir 4600 eiro, kas 100 procentu apmērā tiek nodrošināts no projekta līdzekļiem. Finansējuma avots ir Eiropas Sociālais fonds.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.