Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Lai ievilktu sportā, rīko dažādus interesantus pasākumus

Valkas novada bērnu – jaunatnes sporta skolas direktore Inese Kāposte slavē atraktīvos Lieldienu zaķus, kas spēja iekustināt publiku. Foto: Inga Karpova

Pirmdien, Otrajās Lieldienās, Valkas pilsētas stadionā pirmo reizi notika tradicionālais pavasara ieskandināšanas pasākums visām paaudzēm “Lieldienu zaķa skrējiens”. Kupli apmeklētās radošās un sportiskās aktivitātes organizēja novada pašvaldības Sporta un jaunatnes nodaļa sadarbībā ar novada bērnu – jaunatnes sporta skolu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sporta un jaunatnes nodaļas vadītājs Raivis Graņics stāsta: “Bērnu – jaunatnes sporta skola vienmēr ir ne tikai atsaucīga, bet piesakās darīt darbus, kas nemaz viņiem nebūtu jādara. Priecājos, ka šo pasākumu tiešām apmeklēja daudz cilvēku. Nedaudz gan mani pārsteidza dažu pieaugušo rīcība bērnu aktivitātē – Lieldienu olu meklēšanas sacensībās. Pieaugušie salasīja daudz bērniem  paredzētās olas. Sacensībās bērns atradis trīs olas, mamma – piecas, un tad brīnās, ka pārējiem bērniem nebija vairs ko meklēt. Sarežģīti jau šādās aktivitātēs sadalīt bērnus pa vecumiem. Nākamreiz pie šīs lietas būs vairāk jāpiedomā. Rīkojot šo pasākumu, mums bija mērķis sportu apvienot ar izklaidi un atpūtu. Šķiet, ka tas arī izdevās,” vērtē R. Graņics.

Savukārt novada bērnu – jaunatnes sporta skolas direktore Inese Kāposte atzīst: “Sporta skola dara lietas, kas sabiedrībā visos vecuma posmos, sākot jau no mazotnes līdz pat senioru gadiem, rosina vēlmi kustēties un  piedalīties fiziskās aktivitātēs. Pašus mazākos vēl nevaram uzņemt sporta skolā, tāpēc interešu izglītības programmas ietvaros mūsu treneri pirmsskolas izglītības iestādēs jau vada nodarbības, tā domājot par sporta skolas nākotni.”

Lieldienu zaķa skrējiena veiklākais dāmu desmitnieks. Foto: Inga Karpova

Atbildot uz soctīklu komentētāju repliku saistībā par Lieldienu zaķa skrējiena vērtēšanu, I. Kāposte skaidro: “Vecāki bija nemierā, ka skrējienā atsevišķi nevērtēja mazākos bērnus, tāpēc tas bijis vairāk domāts pieaugušajiem. Šī skrējiena būtība ir nedaudz citādāka – šis pasākums nav nekāds čempionāts. Tas ir vairāk domāts ģimenēm kā kopā pavadīts laiks, kurā var izbaudīt dažādas aktivitātes. Skrējienā kopā ar saviem mazuļiem devās gan mammas, gan tēti. Tas tā arī bija domāts. Turklāt šī pasākuma vēsturē šis bija pirmais gads, kad bija daudz un dažādas cita veida, ne tikai sportiskas, aktivitātes. Tas vienalga cilvēkus piesaista sportam. Jebkura aktivitāte ar būšanu stadionā, sportiskā vidē, aizrauj lielus un mazus pievērsties aktīvam dzīvesveidam. Mums tas ir ļoti svarīgi. Stadions kā vieta ir ideāla šādiem pasākumiem, jo tā ir norobežota un droša vide. Nav ne mums, ne vecākiem jādomā, ka bērns var izskriet uz ielas. Turklāt mēs nevaram teikt, ka šādas aktivitātes neatbalstīsim. Ja esam uzņēmušies apsaimniekot stadionu un dzīvojam stadiona mājā, mums ir jāinteresējas un jāatbalsta visi pasākumi, kas te notiek. Ja mēs tā nedarītu, tas būtu pilnīgi nepareizi. Ja uzņemam viesus, esam viesmīlīgi. Pats svarīgākais mūsu darbā ir sadarbība.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajā skrējienā kopumā distanci veica 112 dalībnieki.

GALERIJA: Valkā aizvadīts tradicionālais “Lieldienu Zaķa skrējiens”

Nākamais gaidāmais sportiskais pasākums notiks piektdien, 21. aprīlī, kad stadionā uz Sporta dienu pulcēsies visas novada pirmsskolas izglītības iestādes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LIELDIENU ZAĶA SKRĒJIENA REZULTĀTI 2,3 KILOMETRU DISTANCĒ

Sievietes

1. vieta – Laura Ruģele (Rīga)
2. vieta – Sanija Freiberga (Valka)
3. vieta – Elizabete Petenoka (Valka)
4. vieta – Gabriela Ozoliņa (Valka)
5. vieta – Annija Bērta (Rīga)
6. vieta – Elza Daniela Lūse (Valka)
7. vieta – Zita Lāce (Valka)
8. vieta – Evija Kvinto (Valka)
9. vieta – Santa Mežecka (Valka)
10. vieta – Loreta Golubova (Valka)

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vīrieši

1. vieta – Renārs Ruģelis (Valka)
2. vieta – Krists Sakniņš (Valka)
3. vieta – Dāvis Lācis (Valka)
4. vieta – Kristaps Mikāns (Valka)
5. vieta – Alens Paukšēns (Valka)
6. vieta – Artūrs Kriviņš (Valka)
7. vieta – Sandijs Cipruss (Valka)
8. vieta – Eduards Petenoks (Valka)
9. vieta – Vjačeslavs Matvejevs (Valka)
10. vieta – Tomass Burkevics (Valka)

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.