Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Labiekārto Jeberleju

Blomes pagasta Jeberlejā ir uzlabota pludmales zona Asuāna ezera uzstādījumā un uzstādīts pontona tilts, kas savieno krastu ar saliņu.
FOTO: GAIDIS BOGDANOVS

Smiltenes novada Blomes pagasta Jeberleja ir kļuvusi sakoptāka un pieejamāka, Smiltenes novada pašvaldībai īstenojot projektu par šīs teritorijas labiekārtošanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ir uzlabota pludmales zona Asuāna ūdenstilpes uzstādījumā un uzstādīts pontona tilts, kas savieno krastu ar saliņu.

“Projektu pašvaldība īstenoja sadarbībā ar Blomes un Smiltenes pagastu apvienības pārvaldes vadītāju Gaidi Bogdanovu un pagasta aktīvajiem iedzīvotājiem, jo tieši viņi nāca klajā ar šādu ideju,” stāsta Smiltenes novada pašvaldības Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Ieva Dille un piebilst, ka projekta ideja radās 2020. gada ziemā talkas laikā Jeberlejas brīvdabas estrādē, kad talcinieki sakopa teritoriju gar Asuāna ezera krastiem, atbrīvojot tos no kokiem un krūmiem.

“Tika spriests par to, kā vēl varētu attīstīt esošo infrastruktūru un padarīt pievilcīgāku un sakoptāku teritoriju. Tā nonāca pie domas, ka jāsakārto esošā saliņa aiz estrādes, kas senākos laikos ir bijusi pieejama, ejot pa tiltiņu. Aktīvie talcinieki kopā ar pagasta pārvaldnieku, uzrakstot pieteikumu vietējās rīcības grupas izsludinātajā projektu konkursā, guva atbalstu,” informē Ieva Dille.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projekts realizēts 2023. gada vasaras beigās. Teritorijas sakopšana turpināsies līdz šī gada maija beigām, kad uz saliņas tiks ierīkota ugunskura vieta, uzstādīti soliņi un makšķernieku laipas. Paredzēts izveidot arī peldvietu.

Projekta kopējās izmaksas ir 19819,33 eiro, no kurām Lauku atbalsta dienests līdzfinansē 14 679,61 eiro. Pašvaldības finansējums ir 5139,72 eiro. Projekta pieteikums sagatavots un guvis atbalstu vietējās rīcības grupas biedrības “Abulas lauku partnerība” attīstības stratēģijas 2015.–2020. gadam izsludinātajā projektu pieteikumu iesniegšanas 11. kārtā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.