Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Labdarības akcijā Smiltenē saziedo rekordlielu summu

1. jūnijā Smiltenē aizvadīts labdarības pasākums “Balta, balta mana sirds”, kurā tika vākti ziedojumi Smiltenes novada bērniem ar īpašām vajadzībām. Šīs akcijas nozīmi un vērtību apliecina tās ilgmūžība, – tā notika jau 16. gadu. “Bezgala jauks un brīnišķīgs pasākums, turklāt bērniem ir jāiemāca ziedot tiem, kuriem klājas grūtāk,” uzskata smilteniete Elita Beļicka (attēlā). Viņa uz pasākumu atveda savus mazbērnus Oliveru un Samantu. FOTO: SANDRA PĒTERSONE

Arī šovasar 1. jūnijā, Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā, Smiltenē – Kultūras centra pagalmā un Ceļinieku parkā – notika ikgadējais labdarības pasākums “Balta, balta mana sirds”, kurā tradicionāli tika vākti ziedojumi Smiltenes novada bērniem ar īpašām vajadzībām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākuma programma piedāvāja daudz dažādu aktivitāšu, kurās ieeja bija par ziedojumu.

Kopējā saziedotā summa šajā un iepriekš notikušajos 2024. gada labdarības akcijas “Balta, balta mana sirds” pasākumos ir rekordliela ‒ 3802,30 eiro. Organizatori pateicas visiem ziedotājiem par viņu labestību un līdzcietību.

Labdarības pasākumu “Balta, balta mana sirds” rīkoja Smiltenes Kultūras centrs, biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” Vidzemes komiteja un brīvprātīgās palīdzes Inguna Slapjuma, Gunta Mežule un Maruta Vīgante ar daudziem sadarbības partneriem: Smiltenes pagasta lauku māju “Kalbakas”, Smiltenes novadpētniecības muzeju, biedrību “Cerību spārni” un Smiltenes daudzfunkcionālo sociālo pakalpojumu centru “Īve”, specializētajām darbnīcām “Kārkli” Drustu pagastā, SIA “Rekurobo” robotikas pulciņu (vadītāja Una Reķe), Smiltenes novada bibliotēku, Jaunsardzes centru, Smiltenes novada Pašvaldības policiju, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Smiltenes pirmsskolas izglītības iestādi “Pīlādzītis”, Smiltenes bērnu vokālo ansambli “Šurumburums” (vadītāja Eva Uldriķe), Smiltenes bērnu deju kolektīvu “Knēvelīši” (Laura Reimane), Launkalnes bērnu vokālo ansambli “Blēņas” (Signe Baltere), BMX entuziastiem un SIA “SB Ziedu dizains” (Solvita Bāliņa).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī šogad būtisku pienesumu labdarības akcijai deva labdarības tirdziņš, kurā par ziedojumiem varēja iegādāties dažādus iedzīvotāju rokdarbus. Šogad tirdziņā ar saviem darinājumiem piedalījās: Ginta Grigule, Liene Reimane, Ligita Norkus, Vineta Sīmane, Tautas lietišķās mākslas studija “Smiltene”, biedrība “Smiltenes Pūra Lāde”, Palsmanes pirmsskolas izglītības iestāde, Smiltenes novada speciālā pamatskola Palsmanē, Raunas pamatskolas filiāle Launkalnē (sākumskola un pirmsskolas grupiņas), Apes pirmsskolas izglītības iestāde (PII) “Vāverīte”, Smiltenes PII “Pīlādzītis”, “TRU:DE” (Dace Leimane), biedrības “Latvijas Sarkanais Krusts” Vidzemes komiteja.

Pirmo reizi ar savu atsevišķu stendu akcijā iesaistījās vairākas Smiltenes novada bibliotēkas (Apes, Smiltenes, Grundzāles, Drustu, Variņu, Bilskas, Birzuļu), atklājot gan bibliotekāru, gan apmeklētāju vaļaspriekus, kuru “augļus” varēja iegādāties par ziedojumiem.

Labdarības akciju apmeklēja daudz cilvēku, it īpaši ģimenes ar bērniem – iepirkās tirdziņā, skatījās koncertu un Smiltenes PII “Pīlādzītis” skolotāju iestudētu pasaku lugu “Knīpucis”, darbojās radošajās darbnīcās, kopā ar “Kalbaku” saimniekiem Līgu un Intu Augām cepa pankūkas un piedalījās citās aktivitātēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šāds pasākums ir stāsts vairāk ne par naudu, bet par mūsu attieksmi, par palīdzību tām sabiedrības grupām, kurām tā ir nepieciešama, un tādi ir arī bērni ar īpašām vajadzībām. Ir svarīgi, lai arī mēs kā sabiedrība spētu dot savu plecu un atbalstu un palīdzētu un uzlabotu šo ģimeņu ikdienu,” savā uzrunā, atklājot pasākumu, uzsvēra Smiltenes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edgars Avotiņš.

Vairāk foto no pasākuma – www.ziemellatvija.lv.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.