Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Kur palicis pārsteigums senioriem?

Foto: No “Twitter”

Laikraksta “Ziemeļlatvija” redakcijā kāda lasītāja interesējās, kur tad palicis Valkas novada domes priekšsēdētāja Venta Armanda Kraukļa solītais pārsteigums senioriem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izrādās, pensionāri nav piemirsuši, ka viņiem tika solīts uz Jāņiem pārsteigums Ziemassvētku paciņu vietā, ko pašvaldība kovida apdraudējuma dēļ nedāvināja.

Pēc skaidrojuma vērsāmies Valkas novada domē. Tur mums paskaidroja, ka Valkas novada pašvaldībā domā, ar ko aizstāt aizvadītā gada beigās izpalikušās pašvaldības paciņas.

Bijusi doma par kvasa un siera rituļa piešķiršanu senioriem, taču dažādu iemeslu dēļ tas nav izdevies. “Tā bija, ka pieļāvām iespēju vasarā vai rudenī kaut kādā veidā pārsteigt seniorus. Mūsu doma bija sadarbībā ar alus darītavu ”Võru õlletehas”, kas atradās Valkā, sarūpēt vietējo kvasu, kam būtu klāt arī neliels siera ritulis. Bet diemžēl īpašnieki, kam pieder šī alus darītava, izsludināja maksātnespēju. Līdz ar to šī labā ideja tā arī netika īstenota,” stāsta V. A. Krauklis un uzsver, ka pašlaik par kādiem citiem pārsteigumiem plānots un runāts pašvaldībā netiek.

“Mums šobrīd nav īstas skaidrības, ko un kā darīsim, jo šajā pusgadā ir kardināli mainījusies situācija. Ja pirms gada šiem mērķiem bija ierēķināti zināmi finanšu līdzekļi, tad tagad visa kopējā situācija attiecībā par budžeta līdzekļiem ir krietni vien pasliktinājusies. Energoresursu un citu cenu pieauguma dēļ situācija ir sarežģīta,” viņš skaidro un uzsver, ka, ņemot vērā cenu kāpumu, šobrīd nav arī skaidrs, kas sekos rudenī. “Visticamāk, arī seniori būs tā grupa, kam būs jāsniedz sociālā palīdzība no pašvaldības puses, jo dzīves dārdzība solās vēl vairāk pieaugt. Un tie ir jautājumi, kas jārisina tuvākajā laikā, un ir daudz būtiskāk domāt par to, kā atvieglot viņu soli šajā krīzes laikā, ko piedzīvo visi iedzīvotāji,” pamato V. A. Krauklis.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.