Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Kultūras un tūrisma pārvaldei ieceļ vadītāju

Smiltenes novada pašvaldības iestādi “Smiltenes novada Kultūras un tūrisma pārvalde” vadīs Velga Mālkalne, līdzšinējā Smiltenes novada Kultūras, sporta un mūžizglītības pārvaldes vadītāja. Foto: Toms Grīnbergs

Aizvadītā gada 29. decembrī notikušajā Smiltenes novada pašvaldības domes sēdē deputāti  izskatīja jautājumu par Smiltenes novada pašvaldības iestādes “Smiltenes novada Kultūras un tūrisma  pārvalde” vadītāja iecelšanu amatā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tā ir jauna pašvaldības iestāde, kas izveidota, reorganizējot un apvienojot divas citas pašvaldības iestādes – Smiltenes novada Kultūras, sporta un mūžizglītības pārvaldi un Apes kultūras un tūrisma centru.

Vērtē divas pretendentes

Ņemot vērā vērtēšanas komisijas ieteikumu, deputāti nolēma Smiltenes novada Kultūras un tūrisma pārvaldes vadītājas amatā iecelt Velgu Mālkalni, līdzšinējo Smiltenes novada Kultūras, sporta un mūžizglītības pārvaldes vadītāju.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenes novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietniece kultūras un sociālajos jautājumos, novada deputāte Astrīda Harju informē, ka komisija vērtēja divas pretendentes – Velgu Mālkalni un līdzšinējo Apes kultūras un tūrisma centra vadītāju Ivetu Kovtuņenko (no šī amata saistībā ar reorganizāciju I. Kovtuņenko ir atbrīvota saskaņā ar domes lēmumu, kas pieņemts 29. decembrī).

Astrīda Harju arī skaidro, ka reorganizācija nav iestāžu likvidācija, tāpēc konkurss uz Smiltenes novada pašvaldības iestādes “Smiltenes novada Kultūras un tūrisma  pārvalde” vadītāja/-as vakanci  pašvaldībai nebija jārīko.

Vērtēšanas  komisija sastāvēja no pašvaldības deputātiem un darbiniekiem, klāt bija pieaicināti trīs eksperti – smilteniešu novadnieks Ojārs Rubenis, Latvijas Kultūras darbinieku biedrības valdes priekšsēdētāja Dace Jurka un biedrības “Kurzemes tūrisma asociācija” valdes priekšsēdētājs kuldīdznieks Artis Gustovskis, kurš Latviju pārstāv Eiropas Komisijā kā eksperts tūrisma jomā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Astrīda Harju informē, ka abas pretendentes ieguva vienādu punktu skaitu kritērijā, kas attiecas uz  darbu ar dokumentāciju, bet klātienes intervijā un vienlaikus prezentācijā par Smiltenes novada Kultūras un tūrisma pārvaldes nākotnes redzējumu augstāku punktu skaitu ieguva Velga Mālkalne.

“Velga Mālkalne ir ļoti sistēmiska, perfekta administratore un vadītāja. Iveta Kovtuņenko ir lieliska kultūras un tūrisma produktu pārdevēja, ar radošām un inovatīvām idejām, un, kā norādīja komisija, viņai noteikti vajadzētu būt jaunās pārvaldes struktūrā, piedāvājot vienu no jomām (tās ir kultūra vai tūrisms – redakcijas piezīme), bet uz speciālista vakanci otrajā jomā izsludinot konkursu,” stāsta Astrīda Harju.

Uz Sporta pārvaldes vakanci sludinās konkursu

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vakar, 3. janvārī, dienas pirmajā pusē “Ziemeļlatvija” sazinājās ar Ivetu Kovtuņenko, tobrīd viņai darbs Smiltenes novada Kultūras un tūrisma pārvaldē vēl nebija piedāvāts, līdz ar to viņa komentāru par saviem nākotnes plāniem nevarēja sniegt.

Astrīda Harju arī skaidro, ka pašvaldības iestādes “Smiltenes novada Kultūras un tūrisma  pārvalde” vadītājai  nav vietnieku, ir  kultūras jomas vadītājs un ir tūrisma jomas vadītājs.

Velga Mālkalne informāciju par konkrētām personālijām vakar nevarēja sniegt, jo viss vēl ir procesā, šobrīd viņa kārto lietvedību un dokumentāciju, kas saistās ar Smiltenes novada Kultūras un tūrisma  pārvaldes darba uzsākšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šī pārvalde ir Smiltenes novada Kultūras, sporta un mūžizglītības pārvaldes un Apes kultūras un tūrisma centra visu lietu, mantu un darba līgumisko saistību pārņēmēja, tas attiecas uz pavisam 116 darbiniekiem. Smiltenes novada Kultūras un tūrisma pārvaldes pārziņā ir vairākas kultūras apakšnozares: muzeju darbība, bibliotēku darbība un kultūras darba organizācija (kultūras nami un tautas nami). “Darbalauks ir ļoti plašs, bet visi strādājam sadarbībā, lai mūsu iedzīvotājiem piedāvātu kvalitatīvas kultūras norises,” uzsver Velga Mālkalne.

Šī gada sākumā Smiltenes novada pašvaldība izsludinās konkursu uz Smiltenes novada Sporta pārvaldes vadītāja/-as amatu. Sporta pārvalde būs jauna pašvaldības iestāde, un Smiltenes novadā sports vairs nebūs “vienā katlā” ar kultūru un tūrismu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.