Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Krāšņi uzzied Smiltenes centrs

Pavasaris Smiltenes centrā ienācis ne tikai ar vides dekoriem – taureņiem un putnu būrīšiem, bet arī ar daudzkrāsu atraitnītēm apstādījumos un puķu kastēs. FOTO: SANDRA PĒTERSONE

Šonedēļ Smiltenes centrs uzziedējis koši un daudzkrāsaini, – apļveida skvērā, citos apstādījumos un puķu kastēs ir iestādītas atraitnītes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pavisam izlietoti 1900 stādi, un atraitnītes ir gan lielziedu, gan smalkās, “Ziemeļlatvijai” stāsta Una Raiskuma, Smiltenes novada pašvaldības teritorijas apsaimniekošanas speciāliste.

Smiltenieši pavasarīgo, košo akcentu pilsētas centrā pamanījuši, priecājas un teic paldies cilvēkiem, kuri šo skaistumu radīja.

Pēc pašvaldības pasūtījuma puķes centra apstādījumos šonedēļ iestādīja pašvaldības kapitālsabiedrības “Smiltenes NKUP” darbinieces. Atraitnītes piegādāja puķu stādu audzētāja Agita Dreimane (individuālais komersants), viņa uzvarēja pašvaldības izsludinātajā iepirkumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Smiltenes centra apstādījumos atraitnītes bijušas arī citus gadus. Iedzīvotājiem tas ļoti patīk, šīs puķes viņus iepriecina, jo atdzīvina pilsētu, – uzreiz ir košums un pavasarīga sajūta,” teic Una Raiskuma.

Atraitnītes tradicionāli ir pirmās puķes, kas pēc ziemas ienāk apstādījumos. Tās ir ļoti izturīgas pret vēsumu un pat pret īslaicīgu aukstumu, tādēļ ir lielāka iespēja, ka šīs puķes izdzīvos, ja laikapstākļi pavasarī saniķosies. Šie ziedi apstādījumos dominē arī citviet Smiltenes novadā.

Smiltenes centrā atraitnītes dzīvos līdz maija beigām vai jūnija sākumam. Pēc tam to vietā iestādīs viengadīgās vasaras puķes – pelargonijas, petūnijas, begonijas, verbēnas un citas. Daļa puķu būs nokarenās, to mājvieta būs pie laternām piestiprinātie puķu podi.

Smiltenē šovasar arī plānots izveidot jaunu apstādījumu dobi – Tepera promenādē pie vides objekta “Piena steķis”, stāsta Una Raiskuma. Tas varētu notikt pilsētas svētku ietvaros jūlijā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.