Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Krāpnieki uzdodas par granulu, brikešu un malkas tirgotājiem

Valsts policija šogad ir saņēmusi informāciju par 44 krāpšanām, kas saistītas ar kurināmā iegādi. Visvairāk šādu noziegumu ierasti tiek fiksēts gada otrajā pusē, kad iedzīvotāji aktīvi gādā malku, granulas un briketes ziemai.  Valsts policija aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un neveikt priekšapmaksu vai avansa maksājumu pirms prece ir piegādāta, iepriekš nepārliecinoties, ka pārdevējs ir uzticams. Ieteicams maksāt par preci klātienē, kad tā jau ir piegādāta. Neparasti zema cena ir signāls, lai informāciju par pārdevēju pārbaudītu sevišķi uzmanīgi!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī šogad, līdzīgi kā pērn, kopš vasaras sezonas sākuma ir aktivizējušies krāpnieki – malkas, granulu un brikešu viltus pārdevēji. Novērots, ka krāpnieki ievieto sludinājumus tādās interneta vietnēs kā ss.com un Facebook.com par granulu, brikešu un malkas tirdzniecību, bieži vien norādot zemāku cenu nekā citi pārdevēji. Noziedznieki uzdodas gan par privātpersonām, gan izliekas par zināmu uzņēmumu pārstāvjiem.

Tā piemēram, šā gada 6. septembrī Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ventspils iecirknī tika saņemta informācija par to, ka uzņēmums ir pasūtījis malku 2600 eiro vērtībā, veicis maksājumu, bet malka nav piegādāta. Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess.

Savukārt 26. augustā Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Organizētās noziedzības un noziegumu ekonomikas jomā apkarošanas nodaļā tika saņemts iesniegums par to, ka uzņēmums ir pasūtījis 15 paletes ar granulām un veicis apmaksu par preci 5428,50 eiro apmērā, bet prece tā arī nav piegādāta. Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

6. septembrī Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Valmieras iecirknī vērsās kāda valmierniece, kura informēja likumsargus par to, ka viņa bija pārskaitījusi 1400 eiro uz kāda uzņēmuma bankas kontu par skujkoku granulu iegādi, taču granulas netika piegādātas. Sieviete sazinājās ar uzņēmuma darbiniekiem un noskaidroja, ka persona, ar kuru tika veiktas pārrunas par granulu piegādi, šajā uzņēmumā nemaz nestrādā, kā arī noskaidrots, ka uzņēmums pat nenodarbojas ar granulu ražošanu un tirdzniecību. Policijā par notikušo sākts kriminālprocess.

12. septembrī Zemgales reģiona pārvaldes Tukuma iecirknī saņemts iesniegums par to, ka 3. septembrī Tukuma novada Pūres pagasta iedzīvotāja pārskaitījusi uzņēmumam 3424,75 eiro par kokskaidu granulām, taču līdz šim brīdim nav saņēmusi ne pasūtīto preci, ne vairs ir iespējams sazināties ar uzņēmuma pārstāvjiem. Policijā par notikušo sākts kriminālprocess.

14. septembrī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Salaspils iecirknī vērsās Ropažu novada iedzīvotāja, ziņojot, ka ir atsaukusies uz kāda uzņēmuma sociālajā tīklā Facebook.com ievietotu sludinājumu par brikešu tirdzniecību un pārskaitījusi avansa maksājumu 80 eiro apmērā, bet pasūtīto preci tā arī nav saņēmusi. Cietusī vēlāk atklājusi, ka krāpnieki nelikumīgi izmantojuši šī uzņēmuma nosaukumu. Turklāt sludinājumā norādītie bankas rekvizīti atšķīrās no īstā uzņēmuma mājaslapā norādītajiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdzīgi gadījumi reģistrēti arī citviet Latvijā.

Valsts policija aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un nepārskaitīt naudu pirms nav saņemts kurināmais, ja iepriekš neesat pārliecinājies, ka darījums ir drošs! Vislabāk apmaksu veikt tikai tad, ja prece jau ir piegādāta un ir iespēja pārliecināties par tās kvalitāti. Iegādājoties preci no juridiskas personas, jāveic pārbaude internetā, lai noskaidrotu, vai citiem nav bijusi slikta pieredze ar šo pārdevēju, un jāpārbauda, vai sludinājumā norādītie rekvizīti atbilst uzņēmuma mājaslapā norādītajiem. Pārbaudes nolūkā var izmantot opciju arī piezvanīt uzņēmuma pārstāvjiem pa oficiālajā mājaslapā norādīto tālruņa numuru. Īpaši uzmanīgam jābūt, ja preces cena ir daudz zemāka nekā citviet, un ja pārdevējs steidzina veikt maksājumu.

Informāciju sagatavoja: Gita Gžibovska, Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste                                                                  

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.