Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Koris “Ziemeļstīga” gatavojas koncertam

Šajā sarežģītajā laikā ikvienam pašdarbniekam stāvēt uz īstas skatuves ir liels gandarījums. Foto: Inga Karpova

Šis gads Valkas novada sieviešu korim “Ziemeļstīga”, līdzīgi kā visiem pašdarbības kolektīviem, bijis gana sarežģīts. Proti, uzsākot aktīvu mēģinājumu periodu, tie bija jāpārtrauc kārtējo Covid-19 pandēmijas ierobežojumu dēļ. Taču pēc pēdējā stingrā “lokdauna” atcelšanas šo trešdien koristes atsāka dziedāšanu, jo Ziemassvētku gaidīšanas laikā jāgatavojas koncertam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Katru trešdienu ceļu no Rīgas uz Valku mēro kora diriģente Karīna Pundzjus. Viņa uzskata, ka beidzot, neskatoties ne uz ko, korim ir jāsasparojas un jāuzstājas īstā koncertā uz īstas skatuves. Pēdējā uzstāšanās kopā ar pārējiem novada pašdarbības dziedošajiem kolektīviem bija šovasar jūnijā komponista Jāņa Lūsēna dziesmu koncertā. Izpalika arī iecerētais kora desmit gadu jubilejas koncerts, kuram par godu koristes sašūdināja jaunus skatuves tērpus. Tie noderēs tagad – koncertā ““Ziemeļstīga” – Ziemassvētkos”. Tas notiks sestdien, 18. decembrī, pulksten 17 pilsētas kultūras nama lielajā zālē. Kora skanējumu pie klavierēm papildinās pianists Andris Niklavičs, bet pavadījumu uz ģitāras spēlēs Juris Tihomirovs. Būs arī vēl citi pārsteigumi.  Koncerts notiks “zaļajā režīmā” – tas nozīmē,  ka apmeklētājiem jāuzrāda pret Covid-19 vakcinēšanās vai pārslimošanas sertifikāts. Pasākumā ir jālieto deguna un mutes aizsegs.

Kora “Ziemeļstīga” diriģente katru trešdienu mēro ceļu no Rīgas uz Valku, lai neļautu atslābt kora dziedātājām un katru reizi iemācītos jaunu dziesmu. Foto: Inga Karpova

Diemžēl šī brīža noteikumi paredz, ka koncertus var rīkot tikai viens kolektīvs. Turklāt pašdarbības kolektīviem nav ļauts izbraukt ārpus sava novada teritorijas. Stingrie noteikumi, ka klātienē mēģinājumos var dziedāt tikai tās dalībnieces, kurām ir sadarbspējīgs sertifikāts, ir nedaudz paretinājuši arī kora rindas. Taču tas nav iemesls, lai koristes nedziedātu arī šajā mazajā sastāvā. Pārsvarā “Ziemeļstīgā” dzied valcēnietes, bet tālāko ceļu uz mēģinājumiem mēro ilggadējā koriste kārķēniete Dana Zirne. Viņai darbs ar bērniem beidzas pussešos vakarā. Dana, lai nekavētu mēģinājumu, pēc darba uzreiz lec mašīnā un brauc uz Valku, lai no sirds izdziedātos. Daudzas atzīst, ka pēc tik ilgas piespiedu sēdēšanas mājās ir diezgan grūti saņemties iziet no mājām, bet, atnākot un sākot dziedāt, visas raizes pazūd kā nebijušas.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.